Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a veszélye annak ha egy...

Mi a veszélye annak ha egy gyári 116lovas PD motoron cserélek turbót?

Figyelt kérdés
Mondjuk egy 131 lovasra vagy egy 150 lovasra..kene mellé cserélni még valamit ? Esetleg a pd elem nem -bírná vagy bármi

2017. dec. 4. 17:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha csak cseréled akkor kicsit lomhább lesz, hozzá kell állítani a motort egy chippel.
2017. dec. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem gond, ha egyáltalán passzol rá (Csavarok, stb). De tényleg úgy lesz jó, ha a programot is átiratod az új turbóra.
2017. dec. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szuper akkor az alkatrészek bírják:) koszönöm
2017. dec. 4. 19:13
 4/9 anonim ***** válasza:
Bírni bírják ha jól karbantartod, viszont a 116lovas-ban nem hűtött dugattyúk vannak és nem erősített hajtókarok mint a 131 és felette lévő pd-kben. 200lóig elég a 116lovas bele, e felett érdemes kicserélni az erősítettre.
2017. dec. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
200 lótól nem akarok többet:) 180nnal be érem :)köszönőm még egyszer :)
2017. dec. 5. 10:44
 6/9 anonim ***** válasza:

Én azért óvatos lennék ezzel a tuningolgatással, mert hiszek abban, hgoy a mérnökök nem véletlenül rakták össze az autót, ahogyan.


Ez a cikk egyébként hasznosnak tűnik:

[link]


Ez meg már a túlhúzás:

[link]


A veszélyei: alapvetően élettartam-csökkenés. Akárhogy is nézem, a motort nagyobb igénybevételnek teszed ki, mint amekkorára tervzeték. Jó eséllyel van benne annyi tartalék, hogy ha ésszel húzod és ésszel használod, akkor nem hullik szét idő előtt. Emellett magasabb fogyasztás, esetleg gyorsabb kopás (amivel megjelenik a nagyobb olajfogyasztás), és időről-időre feltűnik egy-egy "megszaladt" dízelmotor is, ha a turbó olajat találna szívni.

2017. dec. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 Az ARL belső bírja közel 300lóig tartósan, ez az a motor ahol irgalmatlan nagy a túltervezés. Amit írsz turbós gond az a 20d-nek van a japán Mitsubishi turbó miatt. Illetve húzva se eszik több olajat mint gyáriban.
2017. dec. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 Nem szakmám, csak műkedvelőként sokat olvastam a témában. Egyébként sem azt írtam, hogy túlhúzza, és több olajat eszik, hanem azt, hogy megnő a kopás esélye/mértéke, és ahogy kopik a motor, úgy kezdi el fogyasztani az olajat.
2017. dec. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
De ez nem ARL hanem AJM 116 lovas autóról van szó
2017. dec. 6. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!