Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Évi 6000km-es, egyenletes...

Évi 6000km-es, egyenletes eloszlású városi futás mellett 165/60 R14 méretben melyiket használtok/használnátok: külön téli/nyári abroncsot vagy inkább négyévszakosat?

Figyelt kérdés

2017. dec. 5. 06:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha a biztonság fontosabb akkor külön téli/nyárit.

Ha az ár, akkor négy évszakosat, mert pár tízezer km alatt nem fog elkopni, inkább elöregszik a gumi. Michelin Crossclimate állítólag egész jó. Városban ahol általában takarítják az utakat és relatív alacsony a sebesség, én lehet hogy bevállalnám.

2017. dec. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Téli/nyári. Nem tudhatod, mikor kell kimenned a városból.


De előbb hagynám fenn a télit nyáron, minthogy négy évszakossal közlekedjek télen. Még ha romlik is az állaga nyáron, akkor se lesz olyan semmitéri, mint a Crossclimate. Használtam Crossclimate-t télen, nem kívánom senkinek.

2017. dec. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
4 évszakos. Amennyiben hóban nem kell menned és jeges úton se akkor nyári. A nyári jó hidegben is de ha jeget vagy havat kap akkor hirtelen életveszély lesz ezért nem ajánlott. A 4 évszakos nyáron vacak. Mondom ezt 3 autóval egyik csak nyári másik 4 évszakos a 3. Még téli nyári külön garnitúra
2017. dec. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Nemrég mondta a rádióban egy szakértő, hogy Magyarországon nem jó a 4 évszakos gumi, mert nagyon nagy a hőmérséklet ingadozás...
2017. dec. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, megvan a kielégítő válasz a kérdésemre:


[link]

2017. dec. 8. 12:40
 6/10 anonim ***** válasza:

Oké csak egy jó 4 évszakos gumi ára annyi mint egy téli-nyári szett ára egyben.

Mondjuk előnye, hogy nem kell cserélgetni meg tárolni sem.

Én is elgondolkodtam rajta...

2017. dec. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Vredestein, Goodyear, Nokian, Michelin, de utóbbinak csak a Crossclimate+ ajànlható havas környezetben. Ha nagyobb utakat teszel meg akkor Nokian vagy Vredestein, ha nem szàmìt az àr akkor Goodyear vector 4s G2. Inkàbb egy új 4 évszakos prémium mint egy új középkategóriàs vagy föleg hasznàlt 4- 5 éves prémium gumi. Kiszàmoltam a 4 évszakos prémium olcsóbb mint a 2 szett középkategóriàs. Ebbe a nagyon vàlrozékony időbe pont hogy jobbak a 4 évszakosok. Körülnézel és làtid hogy sokan màr télivel jàrnak, közben meg bőven 7 fok felett volt ma is a hőfok, az aszfalt meg még több!16- 18 fok is meglehetett, ilyenkor jön jól igazàn a 4 évszakos és ha jobban beleàssa nagàt az ember nagyon sok ilyen nap van télen! Kb 2 hétre lehet leszűkiteni azt amire azt lehet mondani hogy valamivel jobban teljesìt egy prémium új téli. Döntse el mindenki megéri-e ;)
2017. dec. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én most voltam a Mátrában. 10cm hó, alatta jég, meredek utcák ahova nem megy a hókotró és nem sózta, meg homokozta le senki. Volt aki télivel is alig boldogult, mondjuk ilyen helyre én nagyon ritkán megyek.
2017. dec. 13. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7es nem tudom milyen gumit számoltál ki. Én Hankook gumit használok ami egy jó féle középkategóriás. Crossclimate 4évszakos gumi pont a duplájàba kerül.
2017. dec. 13. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hegyvidéken én se hasznàlom, de oda hólànc kell nagy hóba...

Nekem 17" gumi + 1 garni lemez felni többe jön ki! Ha meg szerelteted akkir megint jócskàn többe jön ki. Persze ha valaki sokat megy, évi 12-15000 km nél többet akkor megérheti a 2 garnitúra.

2017. dec. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!