Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1 éves NYÁRI gumival felelőtle...

1 éves NYÁRI gumival felelőtlenség neki vágni 200km-s útnak?

Figyelt kérdés

Szóval a télen használt autóm karosszériásnál van, ( nyáron volt időpontom , de "megcsúszott" mindenki. Kénytelen vagyok a nyári autómat használni most, egy RWD Opelt használok nyári kerekekkel, nincs kedvem kidobni feleslegesen 80 ezret gumira használtat meg nem veszek főleg nem télit meg az is drága 20 ezer és utána dobhatom ki, még ha lenne "spanom" akivel ki tudnánk driftelni ( a gumit) vagy nem tudom mit szoktak a korombéli úgynevezett " menők".


Viszont kényelmesebb lenne hazapakolni karácsony előtt és csak holnap érek rá.


Meg merjem lépni? Ti megmernétek ?



( úgy terveztem ,hogy 2 hét múlva megyek mert addigra kész a másik csak nincs kedvem sehová menni azon a héten és legnagyobb félelmem, hogy esik olyan csapadékforma ami megborítja a közlekedést )


2017. dec. 7. 11:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
32%

Én nem félek attól, hogy fehér karácsonyunk lesz...

legutóbb gyerekkoromban volt, ami nem tegnap volt :)


1 útra tuti nem vennék ezért téligumit.

óvatosan, nyugisan megtenném a távot és kész.

2017. dec. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 dirtboy ***** válasza:
100%

Attól függ milyen lesz akkor az útviszony.

Én januárban tapasztaltam meg milyen is a nyári gumi télen.

Ha vissza emlékszel január 13adikán milyen hó volt,mindenhol balesetek.

Na én aznap vettem kocsit pesten /borsod megyei vagyok/.

Nyári gumival volt szerelve,/nem volt lekopva sem/ nem számítottam én sem hóra.

Még volt egy utam maglódra hát ott kis híján összetörtem egy lassításnál a körforgó előtt.

Amit kicsit a fékhez értem annyira nem tapadt a kerék hogy már csak az abs-t éreztem és haladtam az előttem haladóba bele.

Mi előtt az árokba mentem volna szerencsére megállt.

De minden gázadásra kipörgés gátló már dolgozott,minden fékezéskor az abs már dolgozott.

Az autópályán volt hogy 90-100kozt felvillant a kipörgés gátló.

A durva még itt borsodban volt mikor volt egy kis part.

Egyszer alig bírt elindulni csak kapart,másodszorra meg egy picit meredekebb parton elsőbbséget kellett adnom és ott már el sem tudott indulni.

Haver jött mögöttem a másik kocsimmal kiszállt hogy majd tol,de úgy sem sikerült,oldalra csúszott az autó.

vissza kellett fordulni,megnézni mikor nem jön semmi és lendületből tudtam felmenni.

Aznap pár évet öregedtem mire sikerült haza érni.


Szóval ha hó van én abszolút nem ajánlom a nyárigumis túrát.

2017. dec. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
31%

Nem kell azt olyan tragikusan venni, ugyan úgy el lehet menni nyári gumival is . Lehet egy kicsit lassabban. Amit az előttem leirtak, ilyenek vannak.

Van sok ember aki nem érzi az autót , idétlenkedik, nem tudja sehogy sem kezelni az autót. Az ilyennek meg teljesen mindegy hogy mit tesznek fel. Még lánccal is elkaparna a hóban.

Régen mikor nem volt téli gumi, nem voltak ennyire nagy balesetek sem. Mert egy kicsit óvatosabban közlekedtek, rá számoltak a csúszós utakra.

Érdekes a kamionok el tudnak menni, holott az 5 tengelyből csak egy hajt. Az idétlen személykocsi sofőr meg nem tud még a vizes úton se elmenni.

Mint előttem irja, 90-100 közt !!! NORMÁLIS!

Hát miért kell menni őrült módjára csúszós úton 100-zal. Ember tudsz te gondolkozni????

2017. dec. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
80-al megyek mindig főúton :) gps szerint persze. Oké, megpróbálom, de abs van benne, bár nem tudom, hogy működik e, anno a szerelőm akit már lecseréltem ő olyan volt, hogy elvágta a kábeleket amik világítottak és egyszer az abs is világított fékcsere előtt. Katalizátorom kotyogott azt meg levágta és megrövidítette a kipufogómat. Mihelyst egyszer nem ért rá másik szerelőt hívtam ő figyelt fel az érdekességekre, pl. azért ette a kocsim az olajat -legalábbis azt hittem, hogy eszi- nem lett rácsavarva rendesen a olaj szűrő. és saját autójába öntötte az olajat amit vettem ami meg nála volt azt kaptam én 20 ezer volt egy olajcsere. Bocs, hogy ezt leírta csak szemléltetem ,hogy lehet nincs abs egy abs-s autóba. :)
2017. dec. 7. 12:38
 5/22 dirtboy ***** válasza:

Mint írtam az autópálya volt.

Totál egyenes úton haladtam,nem ráncigáltam a kormányt sem.

És nem hinném hogy balfa sz lennék mikor ilyen körülmények között haza vittem a kocsit rendeben, holott kamionok sorakoztak az árkokban,meg sok téligumis törte magát szét.


az hogy én akkor téligumi helyett nyárival voltam az csak azért volt mert nem adtak hozzá télit,akkor jelen helyzetben meg nem volt pénzem sem haza hozatni 200km-re sem venni rá téligumit.

2017. dec. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
95%
Akinek van két kocsi fentartására pénze az ugyan ne a téli gumival szenvedjen. Remélem ha baleseted lesz a gumi miatt senkit nem viszel a halál a.
2017. dec. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 dirtboy ***** válasza:
0%

Hú de okos vagy.

válaszolni is jársz ide vagy csak kötekedni más válaszolókkal?

Két kocsit fenntartani meg lehet hogy olcsóbb mint egy drágát.

Én nem írtam milyen autóim voltak.

De elárulom azért volt kettő mert még akkor nem adtam el.

tudod könnyebb úgy autót váltani ha nem busszal kell szaladgálni másik autó után.

2017. dec. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Igaz, amúgy két 300 ezer forintos autót fenn tudok tartani, de nem tudok téli gumit venni. Összesen éves kiadás mosás és benya nélkül ( azért nem számolom bele mert akkor sokkal több lenne :D az 80 ezer kötelező és kötelező szervizek mind a kettőre, jó lehet lesz egy kis gond mint most a karosszériával ,de 22 éves, megengedem ,hogy rozsdásodjon. )
2017. dec. 7. 13:28
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Még jobb, koporsoval, nyárra tervezett gumikkal. Majd ird ki merre mész és mikor,hogy el lehessen kerülni
2017. dec. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 dirtboy ***** válasza:

Látod milyen buta vagy,nem veszed észre hogy semmi konkrétet nem írok le?

nagyon rá vagy hangolódva hogy csak kotekedj azért nem veszed észre.

de írok már konkrétet is.

az a koporsó egy 2010es Audi A3.

és fél évvel korábban vettem mint terveztem ezért abban a hónapban lenulláztam magam kicsit,tudod mikor több mint 3misit raksz ki a zsebedből az asztalra akkor az a 205/55 r16-os téligumi ára is számít mert az nem az a 9ezer forint/ db a tacskóban. de következő hónapban már vettem is új téigumikat,és hogy haza hoztam a kocsit másfél hétig nem is használtam,mert a régi kocsimmal jártam,ezt csak megvettem mielőtt elvitték volna előlem.


van még valami amibe esetleg bele kötnél?

2017. dec. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!