Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől rázott az autó nagy...

Mitől rázott az autó nagy sebességnél?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem nagyon értek az autókhoz még kezdő vagyok, ez az első. De tegnap mentem az autópályán és 120-nál, illetve felette nagyon rázott, remegett az autó, nem is mertem többel menni. Ha pedig lassan gurultam pl piros lámpához érve, érdekese volt, mintha bicegett volna, olyan mintha szögletes lenne a kerék. Téli gumi van rajta, viszem majd szerelőhöz, csak ma senki nincs.
2017. dec. 10. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Gumishoz vidd, mondd el a panaszaid, meg fogja tudni csinálni.
2017. dec. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

De azon kivül meg lehet nézni a kerék tőcsavarokat is,

nincs-e fellazulva.

2017. dec. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tipikusan vászontöréses gumit írtál le. Sürgősen le kell cserélni a vászon törött gumikat. Veszélyes vele így közlekedni. Azon felül a futóművet is károsíthatja.
2017. dec. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
juuj az mit jelent, hogy vászontöréses gumi? kilyukadt? de nem ereszt sehol.
2017. dec. 10. 18:10
 5/10 anonim ***** válasza:

Az abroncsra ható erőket, a gumi merevségét a benne lévő fém és múanyagszálak adják. Ézek törése, szakadása a vászontörés vagy szálszakadás.

Padkázás, laposgumi, rossz tárolás, az idő vasfoga okozza a vászon törést.

Az ilyen gumi bármikor darabokra szakadhat. Pláne nagy sebességnél.

2017. dec. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
basszus, tegnap pedig autópályán voltam vele :-O nem gondoltam, hogy ekkora a baj
2017. dec. 10. 21:04
 7/10 anonim ***** válasza:
#5-ös. Nekem a gumis feltette hátra a szál szakadt gumit. Így is problémás?
2017. dec. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nekem szerintem a jobb hátsó a rossz, mert amikor lassan gurulok úgy érzem az a fele döcög. a szakadást lehet szemmel is látni? ott puposodik?
2017. dec. 10. 21:39
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen. Ott általában púpos a gumi vagy hepehupás. Mindkét oldalát nézd át mert nekem már kátszer volt belül szálszakadt. Nem biztonságos menni vele.
2017. dec. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
7-es. A szálszakadás guminak az érintett része q centrifugális erő hatására kidudorodik. Majd amikor a talajjal érintkezik benyomódik. Ezek a mozgások mind egy vonal mentén történnek. Itt fog a gumi "elrepedni". Ezt képzeld el 100-as tempónál, hogy ahol több mint 25m teszel meg másodpercenként.
2017. dec. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!