Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ömv prémium minőségű gázolajho...

Ömv prémium minőségű gázolajhoz (teli tankhoz) érdemes motorolajat önteni egy nagyon keveset? Azt hallottam, hogy egy kicsit száraz ez a gázolaj és nem árt neki egy kis motorolaj 5w40, teli tankhoz 30ml! Kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés
Gázolaj,motorolaj

#motorolaj #ÖMV #prémium gázolaj
2017. dec. 10. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Ugye ez csak vicc volt?Mi az hogy száraz?Legfeljebb tele lehet parafinnal,vagy savas.Melyik szakbarbár mondott neked ekkora böszmeséget?Mit szeretnél kenni egy kis motorolajjal az égéstérben,vagy a porlasztóban,vagy a pumpában?A benzinbe nem tennél egy kis olajat?nagyon száraz.Nehogy tégy bele,hisz csak azt éred el vele hogy ha ujjab az autód,hogy a részecskeszűrőd kuka lessz azt vehetsz bele újjat 260-700 ezerig.
2017. dec. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egy pici nem árthat, én nem szoktam tenni bele, de sokan mondják, hogy jót tesz. De tudtommal inkább 2T olajat kell bele tenni, nem motorolajat.
2017. dec. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez valami kocsma duma.
2017. dec. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, 2T olajat szoktak bele tenni, hogy hosszabb életű legyen az adagoló, de ez csak elméleti dolog, senki nem bizonyította még a jótékony hatását és már nem is fogja.
2017. dec. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne öntsél bele semmit, főleg ha részecskeszűrős a motor. Urban legend ez a "száraz gázolaj". Európai szabványnak megfelel és az autógyártók is ezzel a minőséggel számolnak a befecskendező rendszerek tervezésénél.
2017. dec. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell bele semmi. A kocsmadumára meg főleg nem kell hallgatni ami ezen az oldalon megy a sok baromtól.
2017. dec. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

2t olajat szoktak bele tenni.

Tudományosan itt van a téma körüljárva:

[link]

2017. dec. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Dacia logan 1.5dci autóm van. Ebbe tankoltam az Ömv maxxmotion gázolajat, nagyon szépen jár a motor tőle, könnyen indul.
2017. dec. 11. 09:46
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem részecskeszűrős az autó.
2017. dec. 11. 10:44
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2017. dec. 11. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!