Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mely papíroknak kell nálam...

Mely papíroknak kell nálam lenniük mikor vezetek?

Figyelt kérdés

Pl zöldkártya kell?

Meg szüleim a biztosításukat sárga csekken fizették, Én most neten, utalással. Ha kéri a rendőr, mivel igazoljam, hogy be van fizetve?

Köszönöm



2017. dec. 12. 15:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha neten fizeted, akkor is küld a biztosító igazolószelvényt.
2017. dec. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
így van, csak ugye nem papírformátumban. nekem Allianz-nál a fiókomban ott vannak a dokumentumok, amiket le lehet tölteni, a fizetési bizonylattal. én azt kinyomtattam, és kész. egyébként érdekes, de zöld kártyát sem küldtek(bár különben itthon nincs is nagy jelentőssége neki, külföldre kell, hogy egyszerűbb legyen az ellenőrzés, ha ott történik valami vagy igazoltatnak).
2017. dec. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Jogszabály – KRESZ, azaz az 1/1975. (II. 5.) KPM–BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól - két okmányt követel meg: az érvényes vezetői engedélyt és az érvényes forgalmi engedélyt.


„4. § (1) Járművet az vezethet, aki

a) a jármű vezetésére jogszabályban meghatározott, érvényes engedéllyel rendelkezik, és a jármű vezetésétől eltiltva nincs,

(3) Az (1) bekezdésben említett engedélyt a vezetőnek vezetés közben magánál kell tartania.”



„5. § (4) A jármű hatósági engedélyét – ha jogszabály eltérően nem rendelkezik – a vezetőnek vezetés közben magánál kell tartania.”



↑ Lásd: [link]



A kötelező gépjármű-felelősségbiztosítást már több éve nem kell csekkel, kötvénnyel, miegymással igazolni.

„45. § (1) A forgalmi engedélybe történő üzembentartói adat bejegyzése és a gépjármű időszakos vizsgálata során, továbbá a közúti forgalomban résztvevő jármű ellenőrzésekor a biztosítási fedezet fennállását az ellenőrzésre jogosult hatóság elektronikus úton, közvetlen lekérdezéssel, a kötvénynyilvántartó szervvel számítógépes kommunikációs kapcsolat segítségével ellenőrzi.” ← 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról.

Ez a 45. § (1) 2013. VII. 1-től hatályos.


↑ Lásd: [link]

2017. dec. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Módosított autó esetén kell a műbizonylat is :)
2017. dec. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%

Személyi igazolvány, jogosítvány, forgalmi engedély.

Zöld kártya már évek óta nincs, a műszaki vizsgán végzik a környezetvédelmi vizsgálatot is.

Én magamnál hordom abiztosítási csekket, céges autóban az igazolást, de nem kötelező, a rendőr (NKH-s) rádión le tudja kérdezni a központtól az autó adatait, érvényességi dátumokat.

2017. dec. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Személyi igazolvány egyáltalán nem kell mert a jogosítvány is az...


ha az én személyim lejár nem is fogok másikat csináltatni, csak idő meg pénz

2017. dec. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Zöld kártya már évek óta nincs, a műszaki vizsgán végzik a környezetvédelmi vizsgálatot is."


Zöld kártyának nevezik a nemzetközi biztosítás igazolólapját is.

[link]

2017. dec. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!