Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik törik jobban régi...

Melyik törik jobban régi Swift vagy régi f astra azonos körülmények között?

Figyelt kérdés

2017. dec. 12. 20:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
33%

Még egyiket sem törtem össze, de sokáig vezettem mindkét típust. Az F Astra valamivel masszívabb.

A Swiftel, ha úgy parkolsz, hogy az egyik kerék a padkán van, akkor már szorul az ajtaja.

2017. dec. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
23%
Nagyon nem egy kategoria nem veetlenul hivjak azokat a swifteket papirautonak
2017. dec. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%
Swift.
2017. dec. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
32%
Értelmetlen a kérdés. Újkorukban készült(hetett volna..) NCAP töréstesztek összehasonlításának még talán lenne értelme, de 18 éves használt, rohadó autók, hogy mennyire erősek, állapotfüggő. Az F astrák már annyira rohadnak, nagyobb erőbehatásra az elrozsdált részek gyűrődés nélkül leszakadnak. A swift pedig kisautó volt már a '90es években is, egy 800 kilós autótól nem várható el 1.5tonnás volvós biztonság. Egyébként a korában teljesen átlagos volt a törésbiztonsága. Szálltak már ki emberek élve törött Swiftből is és halltak már meg XC90-ben is..
2017. dec. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, itt egy link: [link]
2017. dec. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
31%

Én saját bőrömön tapasztaltam.


Direkt azért vettem f astrát, hogy ne haljak meg benne, mivel nem egy kategória. Kb 100al mentem, kisodródtam egy vad miatt egy kanyarban, a kocsi bal oldala teljesen rommá tört, mivel egy fával ütköztem. Én szó szerint egy karcolással megúsztam, légzsákok kinyíltak.


Ugyanilyen baleset volt tőlünk nem messze, a swift bal eleje kapta el a fát, teljesen felgyűrődött, a sofőr nem volt bekötve, a csomagtartóban találták meg, azonnal meghalt.

2017. dec. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy túlélted, de az könnyen belátható, hogy az általad vázolt két baleset körülményei több tekintetben sem azonosak.
2017. dec. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Utolsó, én már hallottam olyan esetet is ahol egy Q7-es Audiban haltak meg ketten, akkor most ez hogy van?


Felesleges azzal jönni, hogy melyik a jobb még azonos kategórián belül is, mert nincs két azonos ütközés, és azt sem tervezi meg előre az ember miként fog ütközni, szóval ez megint olyan dolog, hogy van amelyik autó jobban bír egy frontális ütközést mint egy másik, de oldalról viszont gyengébben...

2017. dec. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

Össze nem hasonlítható a két kaszni. Az a linkelt törésteszt nagyon furcsának tűnik, kis sebességnél ütköző swiftet láttam párat, kb totálkárra törik mindegyik.

Érdemes a bontókat is megnézni, hogy néznek ki ott.

Ráadásul az is rohad rendesen, néztem olyat, aminél az első torony szét volt rohadva.

F Astránál azt hiszem 93-tól már az ajtókban vannak oldal merevítések, elég szívás tőlük ablaküveget cserélni.

2017. dec. 13. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A régi Swift is kapott ráncfelvarrást, könnyen felismerhetők, amiknek a motorháztetején egy kis rácson van az embléma, azok az erősített kivetel, elég sok helyen került bele merevítés, az már simán erősebb lett egy Astránál, sőt.
2017. dec. 13. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!