Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Országútival szabad villogni?

Országútival szabad villogni?

Figyelt kérdés
Arra értem,hogy mondjuk rá villogok az előttem lévőre,hogy gyorsabban menjen vagy mondjuk a haverjaim mennek épp előttem és villogok nekik.Valami tiltja ezt?

2017. dec. 13. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Országúti? Úgyérted tompított? Vagy fényszóró?


Szabad hát. Lemondasz elsöbbségről avval legalábbis papíron.

Papíron előzési szándékod dudával jelezheted lakott terúleten kívül.

2017. dec. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Oszágútival villogni hülyeség. Ha már villogsz, akkor a távolságival tedd. Leírom, hogy megértsd: a reflektorral.


Villogni nem tilos de rendőr saját hatáskörben dönthet úgy, hogy ezzel elvakítottad a többi közlekedőt. 15 ezer Ft-tól kezdődik.

2017. dec. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Távolságit értem országúti alatt :D Köszi!
2017. dec. 13. 21:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Szabad, elsősorban vészhelyzetben lenne szabad használni, a neve is ennek fénykürt, ez a kifejezés az "országútival villogásra".

Aztán a gyakorlatban millió más dologra is használjuk, büntetni szinte soha nem büntetnek érte. Viszont megjegyzem, hogy az előtted lévőt tényleg csak nagyon durva esetben kell levillogni (mikor egyáltalán nem halad az előzéssel autópályán például), nem kell boldog-boldogtalant levillogni.

2017. dec. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Országúti az a bicikli.

Amire te gondolsz, azt távolsági fényszórónak vagy pongyolábban reflektornak hívják.


Amúgy a nem tiltja semmi. A kresz annyit ír, hogy szabad vele fényjelzést adni, amennyiben nem vakítasz el vele senkit.

2017. dec. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!