Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel astra g olajcsere?

Opel astra g olajcsere?

Figyelt kérdés
Szeretnékbaz autómba olajat cserélni.Az addig tiszta, hogy felmelegítem a motort, olajsapka le,olajleeresztő csavar ki, megvárom míg kifolyik. Olajszűrőt átcserélem.Olajleeresztő csavar vissza. A motorolajat amit vettem fel kell melegítenem mielőtt betöltöm? Vagy mehet hidegen a blokkba? Nem lesz baja, hogy a meleg blokkba betöltöm, a relatíve hideg olajat? Sok helyen hallottam, hogy pl hűtővizet nem szabad hidegen betölteni. Ez igaz az olajra is? Nem tudom mit higgyek lert mindenki mást mond a környezetembe.

2017. dec. 15. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindne lépést jól ismersz, de a motort nem kell üzemmelegre melegítened, elegendő csupán langyosra, hogy az olaj 30-40˘C között legyen, jobban folyik. Megvárod míg a legtöbb olaj kifolyik, visszateszed a leeresztő csavart és mehet bele az olaj, nem kell felmelegítened. Hűtővíznél más a helyzet valóban, mert ott megrepedhet a blokk, de az olajnál nem kell.
2017. dec. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem kell üzemmelegre, mert szenvedni fogsz a forró olajjal mikor engeded ki. Csak annyira, hogy a motor alján az olajteknőt megfogva langyos legyen, abban a hőmérsékletben már szép folyós az olaj és kijön.

Az olaj mehet hidegen a blokkba, más a hőtani tulajdonsága mint a víznek.

2017. dec. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

még annyi hogy az olaj leeresztő csavart mikor vissza rakod ne nagyon húzd meg csak érzéssel, (azért húzd meg, csak ne a súlyoddal csimpaszkodj a villáskulcson) mert ha megszakítód a menetet vehetsz egy új olaj teknőt, és tömítést is hozzá.

ami azért nem olyan olcsó...

2017. dec. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!