Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2008-as Seat Ibiza 2 havonta...

2008-as Seat Ibiza 2 havonta lemerülő akksi, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Van 2008-as Seat Ibizám amivel az a problémám hogy 2 havonta lemerül az aksija (VARTA aksi 1 éves). Szerelő már körbemérte nem talált hibát, töltés rendben, aksi rendben, semmi nem használja leállított állapotban. De valami hiba kell hogy legyen valakinek valami tipp, vagy járt-e már így valaki és mi volt a hiba?
2017. dec. 16. 10:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Mekkora távra használod? Ha napi 1-2 km akkor az mert nem tölti fel az aksit a generator ezidő alatt.

Elviszed ovoba a gyerkőcöt. Leállitod es utana mesz pèkseg leallitod, bolt leallitod. Es aztan nem indul.

2017. dec. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Rövidtáv hosszútáv mindegyikre használom, leállításkor mindent lekapcsolok(rádió, ventilátor, belső világítás).
2017. dec. 16. 10:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Sok indítás, relatíve kevés "menés".
2017. dec. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Biztos nem az az oka hogy keveset megy, valami lopja az áramot.
2017. dec. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Amikor a generátorban a diódák kezdenek haldokolni, akkor álló helyzetben lassan leszívják az aksit. Autóvillamosságis szakemberrel nézesd meg, sima szerelő ezt nem tudja kimérni. Nem is túl drága a diódák cseréje.
2017. dec. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Van az autóban bármilyen utólag, akár kereskedő által beszerelt elektromos cucc? Riasztó, stb? Egyébként nem akkora tétel egy akksi, ha nem lehet rájönni, mi a gond, lehet, hogy kipróbálnám másik akkuval.
2017. dec. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsót adom,másik akksi kell bele.
2017. dec. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Vegyél bele nagyobb kapacitásút, az jobban fogja bírni.

Amúgy én is hasonlóképp jártam az Astra H autómmat vétel után: szervizmenüben lépegettem és nem léptem ki belőle, 2 nap után 11.99V-ot mértem az akkun, csontig lemerült. Nem értettem mitől, mire utánaolvastam, hogy a szervízfunkció folyamatosan teszteli a fogyasztókat és árampokat ad rá, hiába zárod le az autót, az továbbra is dolgozik.

Mióta kilépek manuálisan a menüből, azóta jól működik minden és nem merül az akku.

Szerintem valami mégis csak megy az autódban!

2017. dec. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia, megoldódott végül? Mi volt az ok?
dec. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!