Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magasabb hőmérsékletű benzin?

Magasabb hőmérsékletű benzin?

Figyelt kérdés

Pár hete egy autós videóban azt hallottam (egy egyedi versenyautóról beszélt az építője), hogy ha már 10°C-ot is emelkedik a benzin hőmérséklete, akkor (ha jól emlékszem) 5%-al többet kell belőle befecskendezni ugyanolyan teljesítmény eléréséhez.

Ez igaz? Ha igen, akkor mi miatt van ez? Összefüggésben van a benzin sűrűségével? Először erre gondolnék, csak ennek nem tudtam utánanézni (nem találtam meg hogy hogyan változik a sűrűsége a hőmérséklet függvényében). Vagy a magasabb hőmérséklet miatt az égési csúcsnyomás is megnő és azért kell többet adni hogy ne jöjjön létre öngyulladás? Vagy esetleg más miatt?



#benzin #hőmérséklet #sűrűség #üzemanyag #csúcsnyomás #hőfokfüggés
2017. dec. 16. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy a számok jók-e, de alapvetően igaz. Igen, a benzin sűrűsége változik, az energiatartalma viszont nem, tehát egységnyi tömegű benzinből ugyanannyi energia nyerhető ki. A benzin hőmérséklete nem, vagy csak elenyésző mértékben befolyásolja az öngyulladási hajlamát.
2017. dec. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"A benzin hőmérséklete nem, vagy csak elenyésző mértékben befolyásolja az öngyulladási hajlamát"

Ezt jó tudni. Viszont az is igaz, hogy a gyújtási pillanatban elsősorban hő keletkezik aminek hatása a nyomás növekedés. Viszont ha nagyobb például a benzin hőmérséklete akkor a gyújtás után a teljes hőmérséklet is nagyobb lesz vagyis a nyomás is. Emiatt gondoltam arra, hogy a több benzin hűtés miatt kellhet. De aztán lehet nincs így, nem igazán értek hozzá, csak érdekel a téma :)

2017. dec. 16. 13:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerinten szimplán hülyeség ez az állítás. Akkor nyáron sokkal többet kéne fogyasztania az autónak. A folyadékok sűrűsége nem változik olyan sokat a hőfokkal.
2017. dec. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Viszont ha nagyobb például a benzin hőmérséklete akkor a gyújtás után a teljes hőmérséklet is nagyobb lesz vagyis a nyomás is."

A hengerben elsősorban levegő van, némi beléporlasztott benzinnel. Tehát a benzin-levegő keverék hőmérséklete szempontjából nagyon elenyésző annak a kis benzinnek az induló hőmérséklete.


A benzin hőtágulási együtthatója kb. 0,001, tehát 1 fok változással a térfogata 0,1 %-al változik.

Az említett 10 fok hőemelkedés kb. 1 % térfogatváltozást okoz, nem 5 %-ot.


Ettől függetlenül lehet még valami más magyarázat is a felmerülteken kívül.

2017. dec. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem, semmit nem számít a felszabaduló hőenergia szempontjából az ha melegebb a benzin a tankban, mert a növekmény a lényeg nem a kezdő hőmérséklet.
2017. dec. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!