Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rendszám kitakarása a fotókon?

Rendszám kitakarása a fotókon?

Figyelt kérdés
Sziasztok, megvettem életem első autóját, és készült kép is róla, amit meg szeretnék osztani (fb/instagram), viszont látszik rajta a rendszám. Ezt ki kellene takarjam? Mi bajom származhat belőle ha nem takarom ki és úgy teszem fel? Előre is köszi!
2017. dec. 18. 18:44
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Nem kell kitakarnod.

Miért kéne kitakarnod?

2017. dec. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sokan kitakarják, ezért kérdezem, hogy visszaélhetnek e vele vagy bármi egyéb károm lehet belőle?
2017. dec. 18. 18:47
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs szabálytalanság a képen (pl. tilosban parkolás), akkor semmilyen károd nem származhat belőle.
2017. dec. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
42%

Saját autónál nem KELL kitakarni a rendszámot, a te döntésed, hogy elárulod-e az esetleges "jóakaróidnak".

A kitakarások oka az, hogy akiknek megvan rá a hajlamuk visszaélhetnek a megszerzett adatokkal, a rendszám is egy azonosító.

2017. dec. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. És a rendszámtáblából milyen adatokat tudnának megszerezni?
2017. dec. 18. 18:56
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

Az autó színét, típusát és hogy forgalomban van-e és hogy körözik-e.

Ezek aztán nagyon féltenivaló adatok.

2017. dec. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
19%

Igen, kb annyit tudnak egy rendszámos képről, és arra is minimális az esély, hogy valóban visszaélnek vele, de ha megtörténik, az kellemetlen tud lenni.

Csak egy példa: megy egy levél, hogy valamelyik EU tagországban tiltott autópálya használat, tilosban parkolás, vagy egyéb szabálysértés miatt X összegű euróra bírságoltak - bizonyítsd be, hogy nem jártál ott, ha az autó márkája, típusa, színe, és a rendszám egyezik....

Nem mindennaposak az ilyen történetek, de van rá példa.

2017. dec. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
#7: Ez egy hülyeség. Ennyi erővel ha áll az utcán az autód, akkor is lefényképezheti bárki és küldhet egy ilyen levelet.
2017. dec. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is szeretem közösségi oldalakra feltenni a szép autóimat, viszont a rendszámot kitakarom. És nem, nem jogi dolgok miatt, nem attól félek, hogy itt fog megtalálni a rendőrség, ha köröz (bár kitudja), hanem inkább magánügyek miatt. Mert ugye facebookon, de főleg instagramon nemcsak a közeli, hanem a távoli ismerősökhöz, vagy teljesen ismeretlen emberekhez is eljut a fotó, amiről egyértelműen kiderül, hogy az enyém az autó. És "jó"akarója mindenkinek van, az autóra könnyebben rátalálnak ezek a jóakaró emberek rendszám alapján. Lehet üldözési mániás vagyok, de ez van. Bajod amúgy ezenkivül nem származik belőle, semmilyen törvényellenesség nincs a dologban természetesen.
2017. dec. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 D. Brasco ***** válasza:
43%

"És a rendszámtáblából milyen adatokat tudnának megszerezni?"


Ha van egy ügyes ismerösöd aki jó helyen dolgozik akkor tulajdonképpen bármit......es kb 3 másodperc alatt........

2017. dec. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!