Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a gond? Fékezés...

Mi lehet a gond? Fékezés hatására mintha beragadna a féknél valami, induláskor "kiugrik".

Figyelt kérdés

Ha nagyobbat fékezek, úgy értem, pl erőteljesen ráállok több (akkor se mindig), de képes rá, hogy ha lassan gyengén próbálok elindulni, akkor a kocsi meg se moccan 1-2 másodpercig, utána hallani egy tompa kattanást hátulról és elindul a kocsi.

Biztos, hogy hátul akad be valami, mert pont úgy fogja vissza a kocsit mintha a kézifék be lenne húzva.

Beragadna a munkahenger? Nem tudom egyelőre, hogy melyik keréknél van, de az egyiket kb 2 hónapja cserélték, mármint a munkahengert, és a fékfolyadékot is lecserélték.


Tudok vele tenni valamit?

Egyelőre a közelben egy szerelőt se tudtam elérni, valszeg az ünnepek előtt már nem sokan fognak dolgozni.



2017. dec. 20. 09:46
 1/6 A kérdező kommentje:
menet közben amúgy nem fog be a fék, tehát csak álló helyzetben csinálja. A felni nem meleg. Régebben pont az volt a gond, hogy menet közben is befogott. Eléggé furcsa.
2017. dec. 20. 09:49
 2/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg menet közben is csinálja, csak a tárcsa visszalöki a helyére, ezért nem veszed észre. A leírás alapján én a fékbetéteket tartó két mozgó vezető csavarra tippelek (nem tudom mi a nevük), elkoszolódtak és nem mozog megfelelően miattuk a féknyereg.
2017. dec. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Valami szorul, akad.

Ezért szét kell szedni, kitakaritani, és picit megzsirozni minden mozgó alkatrészt.

2017. dec. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Így ne járj, szét kell szedni és megjavítani.
2017. dec. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

már hónapok óta csinálja (miközben volt a kocsi egy halom szerelőnél amúgy amiatt mert be is fogott a fék meg melegedett)

Csak most kicsit jobban beakadt párszor.

Nem csinálja rendszeresen. Ha megnyomkodom, akkor helyreugrik tőle.


Sikerült elérnem egy közeli szerelőt. Sajnos jan 3-tól tud már csak fogadni. Azt mondta, h menjek vele pár kört és nyomkodjam. Addig valahogy kibírom. Messzire szerencsére nem kell addig mennem vele, úgyhogy baj talán nem lesz már vele addig.

2017. dec. 20. 11:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Eltört valamelyik összehúzó rugó, emiatt beékelődnek a fékpofák. Még szerencséd van, nálam menet közben is befogott, de nem ám akárhogy, hanem mintha berántottam volna a kéziféket.

Egy szaros kis rugó miatt.

2017. dec. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!