Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van olyan videó, ahol elmondjá...

Van olyan videó, ahol elmondják a rossz termosztát hatását a kocsira?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy rokonom, aki évek óta rossz termosztáttal jár a kocsijában. Próbálnék neki segíteni, de olyan makacs, hogy nekem nem hiszi el, az autószerelője pedig egy kókler... már ahogy ismerem...

Olyan videót keresnék, amiben egyértelműen elmondják, hogy mire való, miért jó. Vagy pont az ellentettjét: miért nem jó állandóan hideg motorral járni.

Tudnátok ebben segíteni?



2017. dec. 20. 15:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Több ilyen ismerősöm van, én is szoktam nekik javasolni, hogy cseréltessék ki. Idáig 1 ember fogadta meg a tanácsomat, a többi még majdnem rám volt mérges, hogy hagyjam már békén.

Ezentúl egyszer elmondom akinél látom, hogy rossz, utána ráhagyom. Rájöttem, hogy a hülyékkel nem lehet mit kezdeni. Ha nem akar valaki magán segíteni azon más se tud. Ha nem kérik a segítségem önként nem ajánlom fel többet.


Videót nem tudok róla mutatni, de a hatásai egyértelműek.. +0,5 vagy akár több literes fogyasztástöbblet a folyamatos dúsítás miatt. Extrém mértékben kopó motor, gyenge fűtés, felhígult olaj, stb.

2017. dec. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ egyes.

Az az érdekes, hogy egyes kocsiknál még fogyasztástöbblet sem jelentkezik, még így sem lehet feltűnő a tulajnak.

Ha jól tudom kokszolódást is okoz, ami persze megint komoly probléma ilyen szempontból. Arról nem beszélve, hogy a motor 10 ezer km alatt annyit kopik, mintha futott volna 40-50 ezret. De ezek is megfoghatatlan, nem látható dolgok.


Az rokonom azt mondja mindig, hogy ez teljesen természetesen, hiszen menetszél visszahűti a motort.

2017. dec. 20. 17:10
 3/11 anonim ***** válasza:
A másik szöveg, hogy télen nem melegszik be annyira.. :D
2017. dec. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Miért akarod neki ennyire elmagyarázni?

Ha neki úgy jó , legyen neki úgy jó.

2017. dec. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Miért akarsz neki ennyire segíteni? Az ő pénztárcája fogja bánni, nem a tiéd. Az ilyen hanyag könnyelmű embereket nem kell sajnálni. Nem tudom ugyan milyen autóról van szó, de egy termosztát nem szokott olyan rohadt drága lenni. Aki hülye, szenvedjen...
2017. dec. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem a pénzzel van problémája.

Van egy rossz emléke, régen az egyik kocsija úgy ment tönkre, hogy nem nyitott a termosztát és megfőzte a motort. Így félti, azt mondja, jobb az hideg mint a forró.

2017. dec. 20. 21:11
 7/11 anonim ***** válasza:
Az új termosztát nem szokott rossz lenni, csak a márkásabbat kell megvenni, ez egy olyan alkatrész amin nem érdemes spórrolni.
2017. dec. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 D. Brasco ***** válasza:
100%

"Van egy rossz emléke, régen az egyik kocsija úgy ment tönkre, hogy nem nyitott a termosztát és megfőzte a motort. Így félti, azt mondja, jobb az hideg mint a forró."


Hat ha tényleg egy ennyire gagyi dumára tellett a haverodtól mint magyarázat,akkor ezen az emberen tényleg lehet segiteni

2017. dec. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a buta embereket nem lehet meggyőzni.

Persze mindenről kész elképzeléseik vannak, és bármit mondasz nekik, mindig megmagyarázzák, hogy miért te vagy a hülye, és miért nekik van igazuk.


Rá kell hagyni, az ilyen a saját kárán sem fog tanulni. Mindig ki fog találni megfelelő indokot, hogy miért mindenki más a hibás rajta kívül.

2017. dec. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=PGkSfPbGr3Y


Itt elég jól elmondja, bár nem tudom mennyire baj hogy angol.


De előttem jól írják, az a baj hogy az ilyenekkel nem érdemes foglalkozni, a saját nyugalmunk érdekében.


Az ilyen embereknek van egy berögzülése, és aztán azt folyamatosan hajtják, az ilyeneknek 1-2 videó sem elég, mert nem hallgatnak senkire.


Értelmetlen körök lefutásához vezet, semmi máshoz.

Rendes tőled hogy segíteni akarsz, de az ilyenen nem lehet, csak a saját idődet vesztegeted.

2017. dec. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!