Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kell hűtővizet cserélni?...

Hogy kell hűtővizet cserélni? És kitisztítani a motort?

Figyelt kérdés

Jó részletesen mert nehezen fogom fel.


Szóval leengedem a rozsdas vizet (hol találom ahol ki folyik?), vödörbe, letekerem a tágulási tartályról a kupakot, és a hűtőn lévő csavart kitekerem(az mi?), aztán kifolyik a minden, azután becsavarok mindent majd a tágulási tartályba tisztítószert teszek (hogy keverjem, hol vegyem, milyet, mennyit öntsek?) Azután járatom a motort 15-20 percig (ennyi idő jó?) Aztan leengedem a a tisztítószert egy tartályba és utána magas nyomású vízspricelővel bele locsolok a tágulási tartályba, hogy a rozsda maradékok ki ürüljenek, utána meg beleöntöm a megfelelő hűtővíz folyadékot(nem tudom hogy milyen kell bele és hogy mennyit vegyek hogy ne fogyjon el töltögetés közben) a tágulási tartályba ameddig csak lehet utána elindítom a motort és egy csövet elkezdek nyomkodni (nem tudom melyik csövet és a pontos okát sem hogy miért de gyorsabban fog lejebb menni a viz szint a tágulásitartályban), után rátöltök ha még kell. És készen vagyok. Lehet akkor már termosztátot is cserélek, akkor azt úgy kell hogy leengedem a rozsdás vizet és kiszedem a termosztátot és ameddig a tisztítást csinálom addig nem teszem be az újat csak utána.(nem tudom hol a termosztát?)



Ki kene javítani a hibákat, tanácsokat, tippeket adni és amiket nem tudok infókat kideríteni és hogy jó ez az egész elképzelésem ahogy csinálnám.


1999 mazda demio 1.3 72LE



2017. dec. 21. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Vidd el szerelohoz....
2017. dec. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem fogom, mert ez a kocsi arra van hogy gyakoroljam rajta az autoszerelest
2017. dec. 21. 19:49
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor megkeresed a Mazda démon leírását. Ha ennyi nem megy hogy akarsz autószerelő lenni?

Amit ezen tanulsz lassan már nem aktuális.

2017. dec. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bizonyos autótípusoknál nem tudod teljesen leengedni a vizet, sőt, a 99%-nál ez a helyzet.

Egy régi opelnél amikor levettem a hengerfejet, a vízjárat tele volt rozsdás vasdarabokkal. Kb lapáttal lehetett volna merni belőle.

Elszomorító, mert én is szerettem volna kiszedni belőle, de csak úgy lehetett volna, ha fejreállítom az autót, vagy kiszedem a motorját.

Annyit nem ér az egész, meg ettől nem lesz baja.

2017. dec. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2017. dec. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5-s Ez ez. Én is ezt szeretném csinálni csak vannak dolgok amiket nem tudok és azokat kéne kideríteni
2017. dec. 23. 05:21
 7/7 A kérdező kommentje:
De oda irtam zárójelekben vannak
2017. dec. 23. 05:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!