Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van ilyen autó?

Van ilyen autó?

Figyelt kérdés

Nemsokára szeretnék új autót vásárolni. Mármint nekem újat, vagyis használtat. Már 15 éve van jogsim, először egy 120-as Skodával kezdtem (ami annyira nemjött be), majd az utóbbi 10 évet egy Ladában töltöttem. Ez nagyon tetszett, elég sok átalakítást is eszközöltünk rajta (jobb futómű és fékek, valamivel erősebb motor, injektoros lett stb.) és valami ehhez hasonlót keresek. Fő szempontok: hasonló pakolhatóság és terhelhetőség (pl. 8-10 mázsa murva utánfutóval való húzása ne okozzon problémát), lehetőleg az eddiginél kisebb fogyasztás (<6,5 liter), kicsit halkabb legyen menet közben és örülnék ha lenne benne légzsák. Viszont egy dologra nagyon allergiás vagyok, az az elsőkerék meghajtás. Az elmúlt 1 hónapban 12 vagy 13 tipikus autót vezettem (Suzuki Swift, Opel Astra, VW Passat stb.) de mindegyik elsőkerekes volt és hát nagyon nem tetszettek. Azt mondták többen is hogy hátsókerekes után újra meg kell tanulni vezetni, mert kanyarban nagyobb gázadásra nem fordul hanem kicsúszik és hasonlók. Nem szoktam sportosan vezetni, de eddig 3 olyan helyzetbe kerültem az elmúlt 15 év alatt hogy ha nem tudtam volna hirtelen gyorsítani és manőverezni akkor biztosan összetörik az autómat. Amiket próbáltam autókat azoknál biztos vagyok benne hogy a háromból egyszer sem tudtam volna elkerülni a balesetet. Vagyis én elég veszélyesnek érzem az elsőkerék meghajtást. Ezzel lehet hogy csak én vagyok így...

Az ár: fél millió Forintig. Bevallom nem vagyok tisztában a mostani autóárakkal, de ha a mostani Ladámat veszem alapul (ami jelenleg ér kb. 200-at) akkor reálisnak tartom hogy ennyiből megússzam a dolgot.



2017. dec. 24. 08:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
há ha neked ladád van ami 6,5 alatt elmegy, akkor én a helyedben nem adnám el
2017. dec. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Átlag 6,6 liter/100km ha nem megyek 90 km/h fölé.

A fő oka hogy cserélni akarom hogy mindenhonnan azt hallom vissza, hogy ez már nem is autó, ideje lenne lecserélni és mivel egyéni vállalkozó vagyok így adnom kell egy kicsit a látszatra is.

Ja, tényleg, ki is felejtettem: nagy csomagtartója legyen és 5-en normálisan el lehessen benne férni.

2017. dec. 24. 09:00
 3/12 anonim ***** válasza:
62%

"mert kanyarban nagyobb gázadásra nem fordul hanem kicsúszik és hasonlók."


mert a hátsó kerekesnek nem csúszik ki a hátulja nagyobb gázadásra?

2017. dec. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

De, abban igazad van, viszont arra jó ellenkormányzás.

Úgy értettem a kicsúszást, hogy hiába tekertem el a kormányt az autó ment tovább egyenesen. Szóval alulkormányzott volt.

2017. dec. 24. 09:35
 5/12 anonim ***** válasza:
48%
Van összkerėk meghajtással is swift
2017. dec. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%

Hátsókerekesből nincs nagy választék:

BMW E36/E46, Opel Omega és nagyjából ennyi.

De ezekből is már főleg csak hülyegyerekautót találsz ennyiért.

2017. dec. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is vállalkozó vagyok szintén Ladával. Nem azért mert erre telik hanem mert szeretem. Ha adni akarsz a látszatra tartsd karban. Néha egy új fényezés, krómok megtisztítása, de akár a gyári felnit is le lehet krómoztatni. Hidd el hogy még fényképet is fognak csinálni róla. Ha elégedett vagy vele kár eladni.
2017. dec. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Hát akkor nincs sok típus. Egy Opel-t megpróbálok megnézni közelről is majd. BMW-t nem szívesen vennék, tapasztalatom szerint az emberek vagy lenézik azokat akik pl. E36-tal járnak vagy nincs róluk semmi véleményük.


Lehet hogy a helyrepofozás marad. Igazából most sem néz ki rosszul, de a fényezés már eléggé matt, meg itt-ott kicsit karcos is. Rohadni viszont legalább egyáltalán nem rohad (kívülről, belül meg nem látom).

2017. dec. 24. 11:45
 9/12 anonim ***** válasza:

"Azt mondták többen is hogy hátsókerekes után újra meg kell tanulni vezetni, mert kanyarban nagyobb gázadásra nem fordul hanem kicsúszik és hasonlók."


Csalódni fogsz akkor, mert a legtöbb esetben egy átlagos teljesítményű hátsókerekes is csak befordul a kanyarban, úgy, hogy nem is tudod, hogy hol hajt, olyan semleges.

2017. dec. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Opel Omega maximum... De jah, lehet jobban járnál ha megtartanád.
2017. dec. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!