Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tudna vaki segiteni szervó...

Kacsapapi kérdése:

Tudna vaki segiteni szervó problémával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Van nekem egy renault espace III 2.2 dci autom. A probléma az lenne, hogy a szervó szivattyú hátulját le tolja a nyomás. Már kétszer vissza raktam de amikor el éri a veg állást ismét le nyomja. Mi lehet az oka és hogyan javítható kormánymű csere nélkül.?

2017. dec. 24. 12:42
 1/4 Gábor t ***** válasza:

Szia, Boldog karácsonyt kívánok. :) A "le tolja a hátulját" nem egészen értem, de van pár ötletem. A renault szervólyát nem ismerem, de sok szervó problémával találkoztam már, ezzel a márkával nem nagyon (piros pont a franciáknak)( de rögtön egy fekete pont egy pár citroen miatt) .

Aszervó elég egyszerű ... van a szivattyú, van a szivattyút a kormányművel összekötő nyomótömlő, és van a kormánymű szelepekkel, és munkahengerekkel , el látva.

Kezdem a szerintem kevésbé ismert problémával, a szervó nyomó tömlője. Ezekben szokott lenni valami féle csillapítás (folytás, szűkítés, a hogy tetszik) Ez lesakad eltörik, és ez álltal akadályozza az olaj áramlását, és következtében a szervó hangos, nem segítrá kellőképpen, füstöl a szervo olaj. De a szivattyúkban van nyomás határolás, ami annyit tesz , hogy bár milyen probléma van a tömlökkel csövekkel, kormányművel, a szivattyú nem nyomhat le semmit,

Szerintem a szivattyúd lehet a baj forrása, ami vagy javítható, vagy nem.Kellemes ünnepeket. :)

2017. dec. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Gábor t ***** válasza:

Szia, néztem neten képeket, ezek szerint egy acél támasztó gyürű tartja a helyén a fedelet.

Az egyik lehetőség, hogy ki veszed csak a gyürűt nagyon alaposan kitakarítod a helyét (a hornyot), esetleg még próbálhatsz nyitni a gyürűn, vagy keresel egy csapágyboltot és ha van veszel ujjat, csak vidd a mintát.

Másik lehetőség 32000 forintért veszel egy ujjat.

2017. dec. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. Ki próbálom holnap. Remélem segít megoldani a problémát.
2017. dec. 25. 20:47
 4/4 Gábor t ***** válasza:

Szia. Mi lett a vége? Engem is érdekel mi lett a meg oldás, és másoknak is segíthet a tapasztalatod.

Jó lenne ha meg osztanád velünk.

2018. febr. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!