Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kuplunggal veszitek ki az...

Kuplunggal veszitek ki az autót sebességből?

Figyelt kérdés
2010. jún. 3. 16:52
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
kedves kérdezőről annyira sugárzik,hogy még sosem vezetett autót :D
2010. jún. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:
nekem 5 éve van jogsim és egy 95-ös tipom van azóta is és egyszer kétszer (többször) volt már h kuplung nélkül vettem ki sebességből de persze nem árt ha egy bizonyos fordulatnál veszed ki de azt már hallom a motorhangból h melyik is az a fordulat tartomány. jah és se váltó se kuplung problémám nem volt még sohasem
2010. jún. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
apám ZIL-en tanult vezetni, ahol dupla kuplunkgozni kellett. Úgy megszokta, hogy a saját kocsinkat (VW passat ) dupla kuplunggal vezeti, azzal a különbséggel, hogy kivételkor nem nyomja a kuplungot, hanem kivárja a fordulatot, és amikor ok, akkor kiveszi. Betételhez persze már nyomja a kuplungot, mert anélkül azért necces lenne betenni.. Kb 20 éve vezet így sima személyautókat és még sose volt vele semmi gondja. Az egész trükk azon alapszik, hogy akkor vedd ki seb.ből, amikor a fordulat ezt megengedi. Persze azért ez nem kezdő művelet, ehhez érezni kell a motor/váltó minden apró rezdülését
2010. jún. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Velem 3x fordult eddig elő, hogy kuplung nélkül vettem ki sebességből, úgy, hogy járt a motor. Amúgy ki lehet venni, sőt, be is lehet rakni sebességbe kuplung nélkül, viszont egyáltalán nem érdemes. Úgy kell csinálni, hogy gázt elengeded, tolod a váltót üres felé, és egyszercsak magától kiugrik üresbe (mikor éppen elkapod azt a helyet ahol nem csatlakozik egymáshoz). A TotalCaron múltkor volt róla is egy cikk!
2010. jún. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!