Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sportdob műbizonylat?

Sportdob műbizonylat?

Figyelt kérdés
Üdv! Egy opel astra G típusú autóm van, amin van egy Remus sportdob. Nem én rakattam rá, így vettem egy kereskedőtől aki németből hozta be az autót. Kezdő vezető vagyok, és naiv. A mai nap folyamán a rendőrök igazoltattak és szóvá tették hogy nincs bejegyezve a forgalmiba a sportdob, és hogy adjak műbizonylatot, de én olyat nem kaptam a kereskedőtől. A rendőrök rendesek voltak, elengedtek és azt mondták hogy lehet a Remus oldalán tudok szerezni műbizonylatot, de én nem találom. Mi a menete ennek a műbizonylat igénylésnek? Hova kell mennem? Mennybe kerülhet? Honnan lehet beszerezni? Milyen adatokra van szükség? ( esetleg bizonylat arról amikor az előző tulaj vette a dobot? ) Nem túl hangos, szolid kis dob, nem is zavar, valószínűleg nem azért állítottak meg, de most még is parázok nehogy legközelebb kellemetlenség legyen belőle.

2017. dec. 29. 12:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Műbizonylatot utólag nem lehet hivatalosan beszerezni.
2017. dec. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sajnos ezt utólag és legálisan nem fogod tudni megoldani. Vagy veszel rá egy gyári dobot és akkor nincs probléma, vagy így hagyod és 10 évente egyszer megállítanak a rendőrök. Műszaki vizsgán a területtől és a vizsgabiztostól függően át fog menni, vagy nem, de ennyi miatt nem kell folyamatosan parázni.
2017. dec. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Pffff. Okoskák. Megkeresed a dobon az azonosító számot, majd a remus oldalán rákeresel a dobra. Ott lesz egy letölthető egyoldalas bizonylat.
2017. dec. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Okoska.... :) hogy a kérdezőnek is segítsünk, küldenél egy linket, hol is van ez pontosan? Egyébként is mit ér egy műbizonylattal? A magyar műszaki vizsgabázisok egy osztrák papírral körberöhögnek, lehet hozzá bármilyen TÜV bizonylatod, amíg magyar minősítő szervezet nem igazolja le, a forgalmiba nem fog bekerülni. Ez a móka pedig anyagilag nagyon nem éri meg egy G Astra esetében.
2017. dec. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tévedsz apafej. Külföldről hoztam be a kocsit, itthon töltöttem le a műbizonylatot és elfogadták kpm vizsgán és be is került a forgalmiba: “gyáritól eltérő kipufogó”
2017. dec. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Felesjd el. Hogy hivatalos legyen be kell iratni a forgalmiba de ez rengetek macera és pénz. Ne foglalkozz vele sokak járnak sport dobbal. A műbizonylat meg nem ér semmit ha nincs beírva a forgalmiba
2017. dec. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 D. Brasco ***** válasza:
46%
Egy kpm vizsga meg már csak erről híres,hogy mindenféle otthon kinyomtatott A4-es papírt elfogadnak egy atalakitasrol.....
2017. dec. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Pénz kérdése minden.
2017. dec. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Összefoglalva:

Olcsóbb, ha rakarsz rá egy 20-asért egy gyárinak megfelelő utángyártottat (vagy egy 10-esért egy bontottat ha szereted az igényes megoldásokat...), mint végigmenni az új forgalmis macerán.


Ha sikerül letölteni a műbizonylatot, még annyit megtehetsz, hogy elballagsz egy okmányirodába, és megkérdezed átírják-e a forgalmit kpm vizsga nélkül (a válasz vsz. nem), de ha igen, mennyiért.

2017. dec. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A műbizonylat több, mint a semmi. Normális rendőr elfogadja azt is, ültetés esetén is, csak azért, hogy tudja, hogy nem vágott rugó van benn. Sokan tudják, hogy mekkora macera beíratni egy ilyen dolgot, ezért nem csesztetnek miatta.

De igazából semmi miatt nem szólnak be, ha normálisan közlekedsz, és normálisan beszélsz a rendőrrel.

Ha bunkózól, akkor nem kell csodálkozni, hogy forgalmi nélkül távozol.

2017. dec. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!