Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit csináljak, rakjam egyesbe?

Mit csináljak, rakjam egyesbe?

Figyelt kérdés
Ugye mindenhol azt írják, hogy egye fokozatot sose rakjunk guruló autónál. Mi a helyzet akkor, ha az autóban kettőstömegű lendkerék van? Olyan hosszú az egyes fokozat, hogy ha kettesben akarok kereszteződésben kanyarodni, akkor bőven 1000-es fordulatszámon nyírom ki a kettőstömegűt, viszont az egyes fokozatot meg nem mindig veszi be.
2017. dec. 30. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Kettőstömegűt nem az ezres fordulat nyírja ki, hanem ha rángatni is kezd már a motor, mert azt próbálja kiküszöbölni.


Lehet egyest rakni minden autón, ha kicsi a sebesség hozzá, de kereszteződésekben ehhez nagyon le kellene lassulni. Sose szoktam egyest rakni, csak ha meg kell állnom elsőbbséget adni vagy rossz a kilátás és nagyon kicsi sebességet igényel.

2017. dec. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én azt olvastam, hogy 1500 alatt már kettőstömegű kapja az ütéseket
2017. dec. 30. 20:04
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Rakd üresbe, engedd fel a kuplungot és pörgesd fel gázzal a motor fordulatát annyira, emennyivel szerinted forogna annál a sebességnél egyesben, vagy egy kicsit magasabbra (ha nem tartod a gázpedálon a lábad, csak egy gázfröccsöt adsz) és próbáld úgy berakni. Így kuplung nélkül is be kéne vegye, de azért inkább kuplunggal csináld.


Az meg eleve egy ősrégi hülye mondás, hogy mozgó autónál csak kettest, jó lenne ha mindenki elfelejtené.

2017. dec. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon régen nem volt szinkronizálva az egyes fokozat azért nem lehetett könnyen berakni gurulás közben, de nem tudom mely autók voltak ezek, mert nekem a 2102-es Lada is bevette gurulás közben, az már szinkronizált volt. Ez is megint egy 30 éve ránk rohadt hülyeség ami a mai napig terjeng a neten.


Lehet, hogy nehezebben veszi be mert van olyan kocsi, olyankor vagy a te módszered kell vagy finoman nyomni a váltót és várni kicsit amíg a súrlódással a fordulatszám megegyezik és átlökhető a zárógyűrű.

Bár én maradnék a kettesnél, a kettőstömegű be fog szarni így is úgy is és ki kell fizetni, akkor nem mindegy? Legalább a vezetés egyszerűségét ne nehezítse felesleges egyesbe váltásokkal.

Ja meg hát sok embernek kellett volna automatát vennie. Jó dolog az. Csak sajnos itthon tűzzel-vassal kergetik, mintha ördögtől való volna.

2017. dec. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%
El lehet felejteni ezt a tévhitet, hogy guruló autót nem teszünk egyesbe. Még a 200 lovas autóm is néha kéri az egyest gurulás közben, mert a 2-est már csak remegve bírná el.
2017. dec. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
Nekem 75 lovas 1200 kilós autóm van. Hát azt 18 km/h alatt már inkább egyesbe rakom, mert kettesben csak sokáig csúsztatva bírnám berakni. Jobb neki 1-esben a 2500-as fordulat mint kettesben az 1000.
2017. dec. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!