Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mercedes W124 250D-ről vélemén...

Mercedes W124 250D-ről vélemények?

Figyelt kérdés

Első autó lenne.

Tapasztalt taxisofőrrel mennék választani, aki az édesapám, 3millió km-el a háta mögött.

Az is szóbajöhet, hogy németből hozunk egyet.

Gyakori típushibák?

Fontos tudnivalók?


2017. dec. 31. 21:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
7%
30 éves elavult gépek , a képem leszakadna ha be kellene ülni egybe . Azok széthajtott darabok a 190essel . Sokáig mercis voltam de akkor kellett volna venni újat amikor az menő volt , de akkor sem voltak extrák . Japán gépek vagy fiatalabb AUDIk sokkal klasszabbak .
2017. dec. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 crudy ***** válasza:
100%
A 200d volt a csucs de az osszes gyilkolhatatlan. Ezek az elokamras dizelek kepesek voltak megforditani az orat. Nagyon lomha, nagyon gyenge nem is azert van h eros legyen. Kint nagyobb a valasztek, a baj h ha szomgriado van nem mehetsz varos kozelebe es ha kintrol.hozod draga a regado. Ha talalsz sokat amiben 200-300 ezer van ne higyj neki, sokkal tobb van mar ezekben de ezeknel tenyleg nem is ezt kell nezni hanem allapotot. A rozsda nagy ellensege, ha rohad sajnos az olcso alkatreszarak ellenere is draga lehet egy lakatolas, viszont az alkatresz tenyleg nagyon olcso. Csak ajanlani tudom.
2017. dec. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Ezek szerint apud hozzáértő.

Ha sikerül ár-érték arányban jó találni megfelelő első autónak.Nem ciki nem kicsi elférnek benne a haverok hátul a mélyláda és nem is fogsz vele felcsavarodni az első karóra mert túl erős... :D

2017. dec. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem csak ha minden vágyad ez akkor. Nem mert rossz autó, de az idő már eljárt felettük.

Ami olcsó az roncs, ami meg szép állapotban amradt meg az drága, annyira drága, hogy más márkából kapsz sokkal fiatalabb hasonló állapotú autót például.

2017. dec. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
32%
Azt kell tudni a W124-ről, hogy messze nem olyan jók és megbízhatók, mint ahogy mondják, főleg így, hogy lassan 30 éves modellről van szó.
2017. dec. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

Igaz nekem 190-es van, szintén 2,5-es motorral de szinte ugyan az a két autó, bár a 190-esnek talán nagyobb a rajongótábora.


Alkatrész tényleg vicc kategória olyan olcsó...

Lusta? Annyira nem, új porlasztócsúcsokkal meg még jobban is megy.

De ez az autó nem arra való, hogy száguldozzon vele az ember.... szépen lassan, úriember módjára közlekedve az igazi, na de azért tud ám menni ha akar.

Hogy égő lenne? Ez baromság, hozzám kb. havonta 1 ember odajön, hogy megnézhesse az autót, esetleg megkéri, hogy beülhessen, de volt már aki azért érdeklődött nem-e eladó.


Vezettem már elég sokféle autót.

Személyi sofőr vagyok, egy opel astra h-val.

Most ünnepekkor levezettem egy 900km-ert vele kb. de alig vártam már, hogy kiszálljak ebből a rohadalomból! :)


Kényelmetlen, vezetési élmény egy nagy nulla, míg az öreg merci olyan kényelmes mint egy fotel és a vezetési élménye százszor jobb!


Az már csak hab a tortán, hogy az Opel-ben 140e km van és eszi az olajat mint a barom (2000km / 1 liter) és az átlagfogyasztása úgy 11-12liter.


A 26 éves közel 1 millió km-es mercim meg 7 litert eszik és nem kell két olajcsere között utánatölteni...

Vizet eszi egy kicsit, na de bakker, majdnem 1 millió km van benne!!!!


Ha jót fogsz ki akkor bátran ajánlom, csak az a baj, hogy egy jó állapotú az úgy 700e ft, ahhoz meg ha már teszel veszel egy 10 éves opel-t, seat-ot.


Télen jó venni ilyen autót mert odamész lehetőleg amikor kint van úgy -10 celsiusfok, felynitod a motorháztető és áttapogatod a motort, hogy teljesen hideg-e vagy trükközni akar az eladó és langyos motorral akarja megmutatni.


Ha hidegen szépen beindul akkor no para...

Miénk pöcc és indul, igaz fél-1 percig néha kihagy egy henger indítás után, de az nem vészes ilyen öreg autónál....


Aztán jól alá kell mászni meg körbenézni, hogy nem-e rohad.


Aztán megnézni a belsejét, nincs e széttörve, lelakva, szétkopva.


Aztán jöhet a tesztvezetés, hogy gyorsul?

Jó nem lesz egy gyorsasági gép az tuti, de azért szépen kell neki húzni már 2000-es fordulattól is.

Kormányt megrángatni, hogy kanyarodik? Kiváló úttartása van, nyáron körforgó 50-60km/h meg sem kottyan neki.

Kipróbálni féket, jó nagyot fékezz vele, le is satuzhatod.

Ha jó állapotban van a fék akkor baromi hamar megáll.


Hirtelen ennyi jutott eszembe :)

Ha a leírtaknak megfelel akkor én bátran ajánlom, ha nem vagy béna a szereléshez akkor meg még bátrabban ajánlom.

Könnyen szerelhető, porlasztócsúcs csere is gyerekjáték kb...

2018. jan. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%

Az utolsó ért hozzá, a többi nem nagyon. W124 250D kombi 95-ös évjárat... Nagyon jó autó, csak 130 a max sebesség... A dombok megfogják, lassú, de ha kihúzatod, és ki lehet, nagyon szép hangja van. Úttartása nagyon jó, gyönyörűen ki van egyensúlyozva, és ütközéskor nem te leszel rosszabb helyzetben ha autóról van szó

Kis fordokat meg mazdákat galacsinná töri..

Ja és szintszabályzósat vegyél, olyan terhelhetősége van hogy az hihetetlen... 6-7 mázsát elvisz

És nem, nem cigánymerci, nincs széthajtva... A szerelő nem akarta megbontani a hengerfejet mert olyan szépen jár...

Első autónak tökéletes, de inkább a 3000-es 24 szelepes szívót vedd meg.

2018. jan. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

Kicsit nehezebb a w124 mint a w201, de cserébe nagyobb is :)

Én sajna elég rövid autónak érzem a 190-esemet.


A domb egyáltalán nem fogja meg, ha már 5-en ülünk benne akkor igen, de egyedül az érdi emelkedőn simán gyorsul felfele.


a 124-es motor/váltója eléggé hasonlíthat szerintem a 201-eshez.

130km/h már tényleg a "vége" neki... persze menne többet is de az már nem igen tetszene neki.

Én inkább 110-120-al használom pályán, úgy 7 litert eszik.

Most a sok tdi-s biztos veri a mellét, hogy az övé 5-öt eszik ez meg 7-et, igen ám, de még így is sokkal gazdaságosabb mint egy új autó mert gyakorlatilag ha jó állapotban van az autó akkor alig kell javítani, ha meg kell akkor filléres az alkatrész árak.... míg egy modern turbós motornál nagyon nagyon drága.

Szóval a fogyasztás pályán nem lesz kevés!

Főúton 90-el megvan a 6 liter.

2018. jan. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%
Hát még a 20 szelepes motor is csak 113 lovat és 190 körüli Nm-t tud, ez 2500ccm-hez kevés, 1650 kg-os tömeghez meg még inkább... Egy nagyobb emelkedőnél ha nmvan lendület és 4.-be fel lehet váltani időben akkor olyan 3000-es fordulatnál megtartja kb 2 személynél vagy többnél. Ha nem sikerül a váltás, akkor vagy nagy kihúzatás vagy marad a 3. Gyenge, ezert kell a lehető legnagyobb és szívó motort megvenni. Vagy motorcsere, és egy om606.9x-et beletenni. Az már vinné ahogy kell. És van manuálisban is
2018. jan. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A fogyasztás viszont érdekes, 7,5 a gyári, de ez más korban készült... Pyán 130-as tempónál, vagy itt a nógrádi dombok között rakott pótkocsival se lett meg a 8. Érdekes...
2018. jan. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!