Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rövid távra kétütemű vagy...

Rövid távra kétütemű vagy négyütemű robogó?

Figyelt kérdés
Naponta több 3km körüli etap, 50-es robogó. Az érdekelne, a kettő vagy a négyütemű viseli jobban ezt a terhelést.

2018. jan. 1. 17:39
1 2
 1/11 anonim válasza:
2t
2018. jan. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ez szerintem nem ilyen egyszerű. Ha sík terepen akarod használni, és nem kell dombokat megmászni vele, illetve a fogyasztás döntő szempont, akkor a 4t is jó választás. Sőt, talán jobb, mint a 2t. adott esetben 2l különbség is kijöhet 100km-en a 4t javára.

A másik szempont a súlyod. 70 kiló felett a 4t felejtős, nagyon megérzi. 100 kiló felett pedig az 50 robogókat úgy általánosságban felejtsd el. (tapasztalat, én is sokat szívtam anno)

2018. jan. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigieket, kezeltem :) Annyit tennék hozzá, hogy nem menetteljesítmény vagy fogyasztás szempontjából érdekel, hanem a mechanika oldaláról, melyik viseli jobban az -adott esetben- téli, rövid távos hideg motoros üzemet.
2018. jan. 1. 18:21
 4/11 anonim ***** válasza:
a 2T a te motorod, csak a keverék legyen pontos. Akkor soha nem tudod széthajtani. Azontúl a kétüteműnek nagyobb a nyomatéka, tehát ez a tiéd.
2018. jan. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 .,,.,,.,, ***** válasza:
Szerintem is 2T, de ha télen is akarod használni akkor szerintem (ha lehet) kézi szivatósat vegyél.
2018. jan. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50-esből amúgy is a 2T az ideálisabb, ilyen rövid távra meg főleg a 2T a jobb.
2018. jan. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szintén egy szavazat a 2t-re!
2018. jan. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. jan. 1. 22:35
 9/11 anonim ***** válasza:
Üdv! Öreg motoros vagyok, ha megszívleled ok ha nem? Nos valóban függ attól is, mekkora a súlyod, illetve milyen messzire mész vele! A 4T-sokkal gazdaságosabb, de nem olyan pörgős viszont kimegy a világból veled! A 2T gyors, de hamar elkopik, dupla fogyasztás, több törődést igényel. A 4Tdrágább!
2018. jan. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nekem nem volt gondom az automata szivatós 2T-vel sem melegben sem hidegben.

Yamaha jog, tuningoltan vettem nagyon jó állapotban.

a "hamar elkopik" az is sok évet jelent a motor felújítások között. én 2x8 km-re jartam naponta 2 evig, utana csak ritkábban hasznaltam még 2 évig, de akkor mindig hegyre mentem vele, légszűrőt, kipufogó tömítést meg variátorszíjat kellett csak cserélnem, meg akksit meg izzót.

2018. jan. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!