Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az, hogy az új...

Miért van az, hogy az új fékpofámon csonka gúla szerű a ferodol?

Figyelt kérdés

2001-as Skoda Octaviám van, ami alapjaiban VW Golf4. Cseréltem rajta első féktárcsákat amik ugyan nem voltak elkopva, viszont valami olcsót tehettek bele, mert éreztem, hogy nem egyenletesen fog, tehát üt. Fékpofák sem voltak elkopva, 11 mm körüli ferodolvastagságot mértem, de ugye ebből is illik ilyenkor újat venni, meg csikorgott is. Fékből szeretem ha nem autósbolt "sajátmárkás", hanem van neve is. Berembo tárcsát és Textar fékpofákat vettem, de mikor itthon kibontottam, akkor kicsit meglepődtem. Ugyanis a kopófelület kb harmada, a be és kilépőélen el van gyárilag marva. A fékhatás pedig közel sem volt olyan jó még 1000 kilométer után se, mint a korábbi szettel, aminél nem volt ilyen lecsapás.

Sokkal erősebben kellet taposni a pedált, meg valahogy olyan volt a fékhatás is mintha csak melegen fogna a fék. Ugyanolyan erővel, de azért erősen nyomom, és előszőr alig, majd 1-2 másodperc után egyszercsak elkezd erősen lassulni a kocsi.

Meguntam és elmentem az Unixhoz másik fékpofát venni. Szerencsére a Golf alapok miatt bőven van többfajta típus is náluk, de pl a Brembo és egy másik nevesebb gyártó fékpofája is ilyen volt, végül egy Jurid-ot találtunk, aminek jóval kisebb ilyen letörése volt, és ezzel megint a régi volt a fékpedálerő és a fékhatás is.

Második cserekor készítettem képet a háromfajta betétről.

Bal oldalon a Textar, középen az ami benn volt, jobb oldalon meg az új Jurid.

[link]

Próbáltam már több helyen érdeklődni, de értelmes választ nem kaptam.

Műszaki viszgán azt mondta a szerelő, hogy biztos más anyag azért ilyen, de akkor is ugyanúgy kellene fognia mint a régi.

Youtube-on is kérdeztem, az meg be akarja magyarázni, hogy biztos hibás a fékrendszerem. De akkor miért jó a Juriddal?



2018. jan. 3. 09:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Amikor először cserélted a betétet és tárcsát, ugye letisztítottad az olajat róla? Ha nem, akkor az beszennyezte a Textar fékpofákat és ezért nem fogott normálisan.
2018. jan. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elivleg azokat a letöréseket azért marják bele, hogy ne szakadjanak ki darabok a fékbetétből, meg az éleknél hajlamos lenne felizzani a betét, tehát elüvegesedne.

Legtöbb ilyen fékbetét amúgy olyan, ha ez az él eltűnik, addig használható a betét.

Ne itt keresd a hibát, bármilyen betéttel jónak kell lennie, máshol van a gubanc, azok alapján, amit leírtál.

Főfékhenger, fékfolyadék, ABS, itt lehet valahol a hiba.

2018. jan. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A 2 szélső fogalmam sincs milyen fékbetét, olyan mintha kavicsokkal lenne kitöltve, nem is hasonlít a fékpofához.
2018. jan. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Természetesen letisztítottam az új tárcsákat felrakás előtt, eddigi kocsijaimon, meg apámén, tesómén is én cseréltem, de ilyen fékpofákkal eddig még nem találkoztam. pedig cseréltem már Ecorton, F Astrán, Regattán, Régi Swiften, Seat Cordobán is fékszettet.

Kedves 3-as válaszadó! Leírtam a két szélső fékpofa típusát közvetlenül a képlink felett. bal oldali Textar, jobboldali pedig Jurid, egyik sem az olcsóbb kategóriás fajta.

Arra tudok gondolni, hogy ezek a fékpofák más fékrendszerhez valóak. Nekem hátul dob van, nem tárcsa. Korábban tagja voltam egy facebookos Octaviás klubbnak, és ott előszeretettel tették fel a Bora tárcsás hátsóhídját, viszont ekkor főfékhengert is kellett nekik cserélni a más fékerőelosztás miatt, különben nekik is alig fogott. Gondolom ez visszafelé is igaz lehet, vagyis ennél a fajta fékpofánál , a kisebb súrlódófelület miatt több erő kellene előre, de mivel a hátsók már fognak , így a pedál nem megy tovább. Próbáltam pumpálni is, de akkor se volt jobb- Fordomnál cseréltem főfékhengert, de akkor lassan beesett a pedál, mert áteresztett, de itt ilyen nincs, így szerintem azzal sincs gond. Meg mint írtam, most nincs panaszom a fékre, kis pedálerővel is nagyon jól fog. műszakin is simán átment.

2018. jan. 3. 10:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!