Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fogyasztásban matek zsenik?

Fogyasztásban matek zsenik?

Figyelt kérdés

Segítsetek kiszámolni melyik éri meg jobban !

Prémium dizellel

-833km-et megyek el

-6.6l/100km

-410ft/liter , 55litert tankolok

-22550ft összesen

Sima dizellel

-786km-et megyek el

-7.0l/100km

-370ft/liter , 55litert tankolok

-20350ft összesen


Melyik éri meg jobban ?



2018. jan. 3. 15:56
 1/9 anonim ***** válasza:
A sima
2018. jan. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha ugyan ezt 15000-ből megúszod.

A prémium dizel az paraszt vakitás csak.

2018. jan. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez inkább általános iskolai matek, nem kell hozzá zseninek lenni.

6,6*410 = 2706 Ft/100km

7*370 = 2590 Ft/100km


Tehát a prémium drágább.

2018. jan. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
Dehát kiszámoltad te magadnak. Te döntöd el, hogy megér e + 2200, vagy mennyi forintot neked 800 kilóméterenként a dolog. Annyit mondok, hogy a prémium dízel nem tesz rosszat az autónak semmiképp, és ezt úgy értsd, hogy jótékony hatásai is vannak, és egy Common Railes motornak például rosszat biztos nem tesz, éppen ellenkezőleg.
2018. jan. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy gondolom ez 1-1 mérés eredménye, más útvonalakon, más vezetési stílus, más hőmérséklet, stb. mellett. Ha ezek valamiféle átlagok lennének azonos vagy nagyjából azonos körülmények között a kétféle üzemanyaggal, akkor lenne értelme az összehasonlításnak, de így nem nagyon van.
2018. jan. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És honnan veszed hogy nem azonosak a tulajdonságok ? :D meg sugom ugyan oda mentem kb ugyan azokban az időkben plusz minusz pár fok eltérés volt de ugyan az volt a szitu ... nyilván nem hasonlítanám össze ha más lenne :DDDDDD
2018. jan. 3. 18:14
 7/9 A kérdező kommentje:
különben köszönöm szépen csak kiváncsi voltam melyik éri meg mert ugye premiummal kevesebbet fogyaszt többet megyek el de drágább simánál ugyan ez fordítva aztán forint-ban kiváncsi lettem volna , én nem kérdés hogy premiumot tankolok továbbra is tovább csak vita tárgya volt
2018. jan. 3. 18:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Gondoltam, hogy 0-ra pontoznak le, ha leírom, hogy jobb a prémium üzemanyag. Dehát biztos csak át akarnak verni azok a csúnya benzinkutasok, igazatok van.
2018. jan. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A prémium üzemanyag valóban jobb, csak általában nem éri meg, vagy nem kimutatható, hogy megéri-e.

Ha lenne két dízel autó, amiket ugyanúgy használnak, de az egyik prémiumot, a másik sima nyálat kap, és a simával tankoltnak hamarabb behányna az üzemanyagrendszere, akkor ki lehetne hozni, hogy jobban megéri a prémium.

Mivel ez egy hosszú évekig, sok pénzből megvalósítható kísérlet lenne, ami alatt számtalanszor változik mindkét üzemanyag minősége, így nehezen megvalósítható, és nem is sok értelme van.

Hit kérdése. Akinek megér egy kis felárat, hogy nyugodtabb a lelkiismerete, mert mindent megadott az autójának, az tankoljon prémiumot. Egy érzékeny turbódízelnél ennek nagyobb jelentősége lehet. Benzinből nem tankolnék prémiumot, ha nem követeli meg a technika.

2018. jan. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!