Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » AKL motorkódú Golf 4-es...

AKL motorkódú Golf 4-es olajfogyasztás?

Figyelt kérdés
Van egy 1998-as 1.6-os 8 szelepes AKL motorkódú Golfom. Km-rt nem tudok írni sajnos mert volt már benne motor cserélve tudtommal, de az óra az 350 ezret mutat, de ez így ebben a formában lényegtelen. Gondom a következő: Azzal tisztában vagyok hogy szelepszár szimeringet majd cserélni kell benne, mert a szaki még az ősszel mondta hogy 1-2 percig füstöl indítás után aztán elmúlik, ezt aláírom hogy így is van. Az autót rövid távon használom, kb 7 km-aztán parkolás, meg városozás túlnyomórészt. Ma egy teszt jelleggel elautóztam a szomszéd városig meg vissza hogy meghúzassam kicsit, úgy 20 Km 100-110-es kicsit belenyalattam 140-be. Majd ahogy elértem a város táblát visszafele megálltam, motor leállít, tető fel, és a motor mögül jól láthatóan füst szált fel, olajsárra gondoltam először meg igazából a hűtővíz szintjét néztem, további 8-10 km városi használat után közvetlenül felnyitottam a motorháztetőt de akkor már nem volt semmi füst benne pedig még a motor is járt, majd úgy fél óra állás után néztem egy olajszintet és szembeötlő a dolog hogy ez fogyatkozott pedig karácsony előtt töltöttem szintre és városi használat közben nem eszi, viszont így hogy meghúzattam már szembetűnő. Ugyan z a jelenség már feltűnt nekem ugyan így mikor városon kívül autóztam hogy csippentett az olajból "sokat". hosszabb motorfék után nem nyomtam kövér gázt és a türköt sem figyeltem hogy füstöl e mert nem ezt figyeltem a kis tesztem alatt. A szelepszár szimering hibája az hogy 3-4 ezres fordulat között fogyasztja az olajat? Bocsi a rizsázásért :)

2018. jan. 5. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez így jó eséllyel rossz összefüggés keresése. Azért volt füst, mert végre átmelegedett és leégett a kifolyt olaj valahonnan.


Normálisan kellene nézni az olajszintet és akkor lehetne következtetni. Mondjuk reggeli elő indulás előtt, majd egy hét múlva ismét reggeli első indulás előtt mondjuk

2018. jan. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
December 30.án úgy zártam az évet hogy minden folyadék szinten volt. Heti 1x ránézek a folyadékokra, Idén ( Január 5) össze vissza mentem tegnap 15 km-rt meg ma vagy 45-öt, Tegnap néztem rá és még akkor is szinten volt. A mai 45 km (20 Jól megjáratva)-en csipegett, Ezért merült fel bennem hogy valamiért nagyobb terhelésnél zabálna be belőle.
2018. jan. 5. 21:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem reális a mérés ilyen kis távon...
2018. jan. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!