Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan tudom hogy besült e a...

Honnan tudom hogy besült e a dugattyú?

Figyelt kérdés

Adott egy simson s51 ami 25 év után feltámadt. Mentem is vele pár napot

míg egyszer elindultam vele dombra fel. Már eleve meleg volt a blokk ,de volt egy gond a motorral. A tank ami volt rajta belül rozsdás volt és valami furcsa olaj szerű képződmény maradt benne.Benzinnel töbször is kimostuk de nem jött ki minden belőle. És így mentem vele . Miután megálltam és később újra indítani akartam nem lehetett berúgni sőt betolni sem. Ezek után otthon leszedtem a hengerfejet és mikor már a hengert vettem le akkor megmozdult a dugyattyú és miután összeszereltem működött is. Kell e cserélni valamit vagy nem lett baja? (a tankot teljesen ki fogom tisztítani)



2018. jan. 6. 19:19
 1/6 A kérdező kommentje:

Természetesen megfelelő benzin volt használva és 1:40 arányban hígítva.

Azt hogy nem lehetett betolni és berúgni olyan értelemben mondom hogy nem forgott a kerék csak csúszott és a berugókar meg se moccant.

2018. jan. 6. 19:28
 2/6 A kérdező kommentje:
*1:40 es keverék
2018. jan. 6. 19:28
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Még csak emgszorult. Mondjuk annak van esélyes, hogy a kompresszió már nem lesz olyan mint volt, mondjuk azt úgy is észreveszed, ha gyengébb lett.
2018. jan. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt még nem próbáltam de majd megnézem.
2018. jan. 6. 19:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez a motor tényleg megszorúlt, hogy miként sérült a hengerpalást, csak akkor lehet látni, ha szétszeded és tüzetesen megnézed a henger palástot. Ha gond van az látható és olyankor a kompresszió méréssel igazolható a henger hibája. Hengerfúrással és megfelelő túl méretes dugattyúval gyűrűvel orvosolható a probléma. Ha le volt engedve a régi üzemanyag és a keverék jó volt, akkor hiába koszos a tank belül ez nem okozhatta a motor megszorulását, vagy kicsi rá az esély. előgyújtás rosszul van beállítva akkor túlmelegszik a motor és beállhat, vagy a dugattyúgyűrű elforog, (stift kiesett például) szívó vagy kipufogó toroknál elakad a gyűrű akkor is megszorulhat a motor annak azért látható nyoma van.

Szerintem csak túlmelegedett a motor, mert látható sérülésről nem írtál.

Előgyújtást állítsad be gyári értékre, hogy ne melegedjen túl a henger. 1,8 mm a felső holtpont előtt a gyári érték. Indikátor órával, vagy tolómérővel tökéletesen beállítható.

2018. jan. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen valószínű hogy túlmelegedett a rosz gyújtás miatt úgyhogy be fogom állítani és lehet hogy veszek új dugót és hengert is de az majd kiderül hogy mennyit csökkent a kompesszió.
2018. jan. 7. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!