Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Adott egy automataváltós...

Adott egy automataváltós autó, átépítetem manuál váltósra, ilyenkor is kötelező új forgalmit kérnem?

Figyelt kérdés
Bele van jegyezve hogy váltó: automata

2018. jan. 6. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen
2018. jan. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De az új forgalmit nem fogják csak úgy odaadni, ahhoz NKH igazolás kell meg minden egyéb finomság :D
2018. jan. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Vissza-vissza térő ötlet, de még nem találkoztam olyannal, aki sikeresen át is alakította volna az autót, és az a NKH-nál megfelelt.

Elvileg ugyan lehetséges, de sok a buktató.


[link]

2018. jan. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, de a gyakorlatban én még olyat nem hallottam hogy bárkinél is ellenőrizték volna a váltó típusát.

Akkor lehet érdekes, ha a sofőr automataváltós autón vizsgázott, mert akkor nem vezethet manuálisat (legalábbis 2 éve még így volt).

2018. jan. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

#4#

Mivel a váltó típusa (automata, vagy manuális) a forgalmi engedélyben is benne van, az első műszaki vizsgán megbukik az autód, ha nem egyezik.

Eladni sem tudod, mert az eredetiség vizsgán szintén megbukik.

Más kérdés?

2018. jan. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5: Ezért kezdetem úgy az egészet, hogy "Igen, ", vagyis tudom hogy hivatalosan nem lehet csak úgy kicserélni. De amúgy nézz fel hahu-ra. Több száz olyan autót lehet találni, amiben valami nem stimmel (másik motor, vagy épp váltó, vagy akármi más) és általában oda van írva hogy az eredeti alkatrész benne foglaltatik a vételárban, magyarán kicserélte a tulaj de nem papíroztatta le.

A műszaki vizsga meg a vicc kategóriába tartozik még mindig. Napi szinten látok olyan autókat, amik úgy szét vannak rohadva, hogy a sárvédőn keresztül belátok a motortérbe, meg hasonlók. (Halkan megjegyzem, hogy nekem úgy van már több mint 10 éve műszakiztatva mind két autóm hogy ki sem gurulok velük a garázsból. Nem azért mert rossz állapotban van vagy valami, hanem mert több energiámba és időmbe kerül elvinni normális műszakira, mint leszervezni ezt a fajta vizsgát.)

2018. jan. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Be kell szerezned az autód típusbizonyítványát, ezt a magyarországi forgalmazó lepostázza neked. Kell kérned egy olyan típusbizonyítványt, amely egy ugyanolyan autóhoz tartozik mint a tied csak azon kézi váltó van. (Itt készülnék a helyedben egy alvázszámmal mert valószínűleg ezen a ponton elhajtanak.+ a tulajdonos írjon egy meghatalmazást neked ehhez)


A bontott váltóról kell egy számla, vagy adásvételi amivel igazolod a beszerzést.+ a hozzá tartozó sallangokról is! pl: féltengelyek, kulissza...


Szerelővel kell beszerelned aki adóra egy számlát + egy igazolást arról hogy szakszerűen és technológiának megfelelően történt a beépítés.


NKH kell csináltatnod egy szemrevételezést, ahol ellenőrzik az egész folyamat megfelelőségét.


Végül okmányiroda


Persze minden részfolyamathoz fizetsz valamennyit, mert semmi sincs ingyen.


Ugyan ez a folyamat ha nem típus azonos motort szerelsz bele.

2018. jan. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!