Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell vezetni egy...

Hogyan kell vezetni egy automata váltós autót? Hogyan működik?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki hogy lesz egy automataváltós autóm, na most én eddig csak manuális váltóst vezettem.

Az automata csak annyiban más hogy nincs kuplung és csak nyomom a gázt?


2010. jún. 4. 18:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem csak nyomod a gázt,amíg áll az autó berakod sebességbe,van több féle,van ami csak bizonyos sebességig engedi felváltani,van ami parkolásra,van ami hátramenetre,és van ami korlátlan felváltásra való.Berakod valamelyikbe,aztán igen csak a gázt nyomod,illetve ha állsz vele pl. lámpánál akkor tartsd nyomva a féket.
2010. jún. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

kb annyiban más amit írtál , konkrétan padlózásra vagy gázfröccsre visszavált , ha pedig magasabb fordulaton elveszed a gázt akkor felfele <- kb ez a lényege ha régi fajta, de majd úgyis elmondják értelmesebben

SMG-set meg DSG-set még nem tudtam kipróbálni ,de én maradok a kézinél :D

2010. jún. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyszer kipróbálod soha sem fogod többet visszasírni a hagyományost.Autómatával sokkal könnyebb és egyszerűbb menni városban is és országúton is. Csak egy a sok sok előnye közül : soha semmilyen körülmények között sem fullad le az autó. Nekünk 10 éve ilyenek vannak és nagyon szeretjük őket.
2010. jún. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát igen, kényelmes lehet hogy nem kell a kuplungra is figyelnem hanem beszélgethetek vezetés közben és ehetek is mert jobban oda tudok figyelni:D
2010. jún. 4. 19:11
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi a Mátrában lakunk, automata váltós az autónk. Imádom, kanyarog az út és emelkedik, de nekem csak a gázt vagy a féket kell nyomnom. Nagyon fogod szeretni:)
2010. jún. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
45%

énmeg imádok rárúgni a kuplungra és keresztbe tenni a hátulját :D

azt meg automata váltóssal nehéz :D

2010. jún. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
biztonság szempontjából az autómata jobb választás.
2010. jún. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Motorfék hiánya miatt jobban zabálja a fékbetétet, ha meg megpusztul, három-négy kiló és áll az autó pár hetet...Dugóban biztos tuti!
2010. jún. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én ültem automata váltós autóban és nagyon idegesítő hogy nagyon pörög a motor.

Ha látsz egy kocsit ami induláskor nagyon hangos és olyan mintha csúsztatnák folyamatosan a kuplungot akkor az automataváltós.

Én eddig automatába csak motort vezettem(robogó:D) mivel ilyen van nekem, de előtte váltós volt, ezzel egyszerűbb menni, nem kell visszaváltani emelkedőnél és hirtelen fékezésnél se kell pakolgatni vissza a sebességeket.

Eleinte az idegesített hogy nagyon pörög a motor de már megszoktam.

Visszatérve az automata váltós autókhoz, én nem vennék mert azt elektronika vezérli és ha az megadja magát akkor szívás. A mai autók gyengéje az elektronika.

2010. jún. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hát igen, az elektronika egyel több lehetőség a meghibásodásra.
2010. jún. 4. 20:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!