Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olyan probléma merült fel egy...

Knoska Gábor kérdése:

Olyan probléma merült fel egy opel astra 1,6 8 szelepes benzines tipusú autóval, hogy kb 8 éve nem cseréltek benne olajat de kb 50000 km mentek kopognak benne a hidrotőkék. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Érdemes e megpróbálni kitisztítani folyadékkal, ha igen mit javasoltok és hogyan használjam?

2018. jan. 9. 20:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem tedd fel még egy párszor ugyanezt a kérdést és akkor tuti megjavul.
2018. jan. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem a gyári olajtól kezdtek csattogni lassan 5 éve. Nem foglalkozok vele mert semmi baja egyébként, olajat nem eszi, fogyasztás 7.5-8 liter városban. Amíg nem én használtam hanem egy családtag, volt hogy 30.000 km-t ment olajcsere nélkül.

Ennek ellenére patent a gép mindenhogy, nem is rohad, pedig hetente van mosva és alaposan takarítva. Amúgy munkábajárós autónak jó, nem sajnálom városba "gyilkolni", mellette van egy új autóm is de arra vigyázok mint a szemem fényére.

Jelenleg 260.000 km van benne.

2018. jan. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Vegyél bele valami olcsóbb 5W40 szintetikus olajat, járj vele párszáz km-t, aztán cseréld le valami jó minőségű 5W40 szintetikusra. Az első feloldja, kimossa, ami ki lehet mosni, ezért ne legyen sokéág benne.

Az olajszűrőt mindkét alkalommal cseréld ki, azon ne spórolj az első alkalommal se.

2018. jan. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Használd amég megy. Utánna kuka. Ennek a motornak már ugy is mindegy. Nevezhetjük gazdasági totálkarnak is
2018. jan. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Olcsó olajat tegyél bele, mész vele 100-200 km-t, majd megint olajcsere. Ezt meg is ismételheted, és ebben az esetben hasznos lehet a motortisztító adalék is, hátha segít kimosni a sok lerakódást. De ahogy előttem is írták, többet ne költs rá, ha bedöglik, akkor hagyd a francba, nem éri meg nagyon belemélyülni a motor rendberakásába.
2018. jan. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 D. Brasco ***** válasza:
Olyan felesleges mar ezzel barmit is csinalni hogy hagyd a francba...mosogathatod meg öblitgetheted ezt te,jo mar sosem lesz.....jarj vele amig be nem szarik utana meg vegyel bele egy tipusazonos blokkot azt jonapot....
2018. jan. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Abban nem a hidrotőkék kopognak, hanem a kenetlenségtől elkopott a vezérműtengely, himbák, szeleprátét.

Tipikus GM motor hiba, olajcsere hiányában.

De fotelszerelők szerint lehet orvosolni beöntéssel, rózsafüzér morzsolgatással, imádsággal.

Nem lehet.

2018. jan. 10. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!