Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől dobja le a biciklim a...

Mitől dobja le a biciklim a láncot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Vettem egy 20" nova camping biciklit felújítás céljából. Leszereltem a hátsó sárvédőt amihez ki kellett venni a hátsó kereket. Visszatettem mindent és a láncot fogra veszi vagy mit csinál. mi lehet a baja? Egyéb infók

kontrafékes, váltó nélküli, az első lánctányér csinálja ezt, eléggé kopott a hátsó fogaskerék, eddig működött.



2018. jan. 12. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Kopott fogaskerék, lánc csinál ilyent.
2018. jan. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Meg vagyon nyúlódva az lánc
2018. jan. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Átugrik, vagy oldalirányban dobja le?


Általában nem fut a két lánckerék, ezért ugrik le a lánc.

A kopottság nem nagyon számít, inkább egy kis olaj, vagy zsír kellene.

Nézd meg egy egyenes léccel, hogy fut e két lánckerék?

2018. jan. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 m68 válasza:

Valószínű, hogy meg van nyúlva a lánc. Ez persze nem kell hogy gobd legyen, ha megfelelően hozzá van kopva minden - egy bizinyos határig. Két dolgot nézz meg: 1. Elég feszes-e a lánc. Ha rányomsz felülről, és fél-1 centinél többet tudsz rajta lenyomni, akkor húzd hátrébb a kereket. Ha nem megy hátrébb, ki kell venni szemet. 2. Ha elöl és hátul is páros fogszámú lánckerék van, akkor meg kell keresni, hogy futott rajta eredetileg a lánc. Minden második fog oldala jobban le lesz kopva, ezekre a fogakra kell kerüljön a lánc szűkebb része.

Ha mindezek megvannak és még mindig ledobja, akkor tényleg komoly mértékben le van nyúlva a lánc és cserélni kell, valószínűleg a lánckerekekkel együtt.

2018. jan. 13. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenki!
2018. jan. 13. 06:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!