Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vegyek elektromos autót?

Vegyek elektromos autót?

Figyelt kérdés
Valaki vezetett már elektromos autót? Megvan benne ugyanaz a vezetési élmény, mint a robbanómotoros autókban? Nem hiányzik a motorhang és a váltó vezetés közben?

2018. jan. 13. 21:10
1 2
 1/11 A jó édes ***** válasza:
43%

Nincs olyan, hogy robbanómotor. A robbanás valamely test roncsolódásával járó jelenség - amire te gondolsz, az a belsőégésű motor - abban nem robbantanak fel semmit, irányított körülmények között égeti el a tüzelőanyagot.

Az elektromos autó egyébként kiválóan alkalmas a közúti forgalomban való részvételre, minden feltételt biztosít a szabályos közlekedéshez.

2018. jan. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Én több ok miatt sem vennék elektromos autót:


- drága

- "nincs" hangja

- nem kell váltani

- ha kifogy az "üzemanyag" akkor bizony nagy cumi van

- nem lehet otthon szerelgetni

2018. jan. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél, ha az igényeidnek megfelel!


Az egyik kollégámnak van elektromos autója. Vagyis hibrid, de bizonyos távot meg tud tenni tisztán elektromos hajtással.

Nekem tetszik, egyáltalán nem hiányzik a hangja. A váltó sem hiányzik, gyakorlatilag nulla fordulattól hátba vág, mert leadja a teljes nyomatékát.


Azt viszont fontos tudni, hogy más az élményautózás és más egy mindennapi közlekedési eszköz.


Ami miatt saját magamnak nem veszek: napi 250km-t megyek egyhuzamban autópályán télen-nyáron. Fél méter hóban és nyáron 40 fokos kánikulában klímával is.

Ezt a mai megfizethető elektromos autók nem tudják reális körülmények között teljesíteni. Az nem megoldás, hogy félúton megállok pár órát tölteni.

Ha csak a városban, vagy csak az agglomerizációban járnék, simán vennék egyet.

2018. jan. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem vegyél,de ez csak a személyes véleményem.

OFF:

#2-es,szerintem a mai benzines/dízeles autókat sem nagyon lehet otthon szerelgetni(kivéve,ha autószerelő vagy).

2018. jan. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Helyvaltoztatasra alkalmas.
2018. jan. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

Ha 90%-ban városban közlekedsz és van lehetőséged nyilvános töltőről / munkahelyen tölteni, akkor talán megérheti, amúgy egy hibrid sokkal kifizetődőbb mindennapos használatra.


A hangulatba stb, meg nem érdemes belemenni, mert ezt mindenki maga dönti el, hogy mennyire fontos, hogy legyen hangja az autónak, érezze, hogy jár a motor stb.


Én személy szerint nem pártolom az elektromos autókat, ha már mindenképp jövőt nézünk, szerintem az üzemanyagcellás autókban sokkal több potenciál van, csak ugye most az akkumulátoros-elektromos autókat nyomatják mindenhol, illetve azokat könnyebb még eladni, tekintve, hogy hidrogént alig pár helyen lehet tankolni.

2018. jan. 14. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%

#4-es: ez így van! :)

Ezért van öreg autóm...


otthon gyakorlatilag mindent meg lehet rajta javítani illetve bármit ki lehet cserélni... és szeretem is szerelgetni :)

Na persze néha okoz bosszúságot, de amikor az ember a maga ura az jó érzés :)

2018. jan. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%

https://www.youtube.com/user/Handras/videos


Itt van ez a csávó, elfogult az elektromos autókkal szemben, de mégis vannak videói, ahol nagyon jól bemutatja a helyzetet.

2018. jan. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
22%
Én szeretem a kocsikat, egy elektromos autó soha nem fogja visszaadni a benzinmotoros sport kocsi vezetési élményét. Nincs motorhang, nem lehet driftelni vele, olyan mintha leülnél a gép elé szimulátorozni, tudsz menni vele egyenesen némán, utána ha meg lemerül akkor vársz pár órát, ahelyett hogy tankolnál. Nekem sose kéne elektromos kocsi, nekem kell a V8 vagy a sor 6 turbo hangja, amikor durrog és láng jön ki a kipuból meg sziszeg a lefújószelep, nekem ettől lesz teljes az élmény. Ettől függetlenül jó dolog az elektromos autó, de az energia előállítása is környezetszennyezéshez vezet.
2018. jan. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

Én vennék ha lenne pénzem rá. Az élmény az meg jobb szerintem mint ezeknél a hagyományosnál.

A motorhang már szinte alig van ezeknél is. A váltó az meg főleg nem hiányzik, az automatásokból kiindulva.

2018. jan. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!