Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Adblue fagyás veszély?

Adblue fagyás veszély?

Figyelt kérdés

Azt olvasom neten több helyen is hogy -11c on megfagy az adblue. Külföldi fórumokon írják hogy de bírja a hideget mert van benne adblue rendszer fűtés. Persze ez így is van ha abból indulunk ki hogy csak használat közben van hidegen a kocsi. De mivan ha szabad ég alatt vagy fűtetlen helyen tárolja az ember?

Szétrobbannak a csövek, tartályok és egyéb alkatrészek, a paraszt meg viheti megjavítani pár száz ezerért? VW Passat b8



2018. jan. 16. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Duplarész szigetelt az adblue rendszer ,alapból.

Persze megfagyhat ,~-11 -16 fok között.


Elektromosfűtéssel megvan ez oldva, a fő fűtőkör először csak az adagolót fogja melegíteni ,és az előtér boxot.

Ez kb 18 másodpercnyi fűtést tesz -30 fokig.

Járó motornál a fűtés 7-12 fokig fűti fel aktívan.

Az aktív hőmérsékletet 6-12 óráig tartja fagyáspontig.

-11 fokon még csak kásodik a vizes oldat miatt, itt ~1-1,5 óra kell neki ,hogy megfagyjon.

2018. jan. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hm, ez a kérdés, most, hogy így feljött, engem is foglalkoztat. :D

Nem látok bele mélyebben a jármű lelkivilágába, de a fűtés hogy van megoldva azoknál a járműveknél, amelyek úgy 60 liter AdBlue-t hordanak magukkal (hirtelen példaként MB Conecto)?

2018. jan. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem nézem én sík hülyének a vw mérnököket sem, de azt tudom hogy egy autó akku nem bír semeddig egy merülőforralóval ha nincs töltés. Gondolom nem líthium akkuval jönnek. (?) :D
2018. jan. 17. 18:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Autót kellett volna nem fosvágent és nem lennének ilyen kérdéseid.
2018. jan. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!