Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megvennétek e ezt az autót?

Megvennétek e ezt az autót?

Figyelt kérdés
Egy ismerős idős ember árulja: Vw golf 3 1997 1,4 benzin első gazdás,valóban kitűnő,hibátlan állapotban valós 108000km-el. Műszakilag tényleg nem lehet belekötni,csak full fapados. Se légzsák se klíma se abs és 65 lóerős. Ezek már alap dolgok sztem. Azon gondolkodok még ennyiért hirdetnek ugyanilyen autókat amibe mondjuk 2-300000km van. Vagy 500 körül g astrát amibe ezek bent vannak.
2018. jan. 18. 12:54
1 2
 1/11 D. Brasco ***** válasza:
55%

Ezt a golfot csak akkor vennem meg ha valami elvakult fanatikus polcvágen mániás lennék....bar igazabol még akkor sem a teljesen alap motor meg a full fapad felszereltseg miatt!

Ráadasul ezt az autot ha elkezdened igazan hasznalni fénysebességgel amortizalodna!

2018. jan. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Nem.
2018. jan. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Kizárt , fiatalabb kevesebbet futott 4es generáción is elgondolkodnék , ez már 20 éves elavult műszer .
2018. jan. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kevesebbet futottat? 108000km,ami valós. Egy átlagos 3-4 éves autóba van ennyi.Garázsba tartott,olyan tipikus hétvégi autó. Viszont hiába jó ha egy elavult,fapados gép. 400 az ára fixen.
2018. jan. 18. 13:31
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Ha az öreg 400-ért adja akkor nem, ennyi pénzért inkább egy astra akkor. Ha viszont le tud menni 300-ig akkor jó vétel.
2018. jan. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Elavult? Mi azzal a baj? Nincs agyonaggatva mindenféle elektronikus szarral, ami mind egytől egyig hibaforrás. 1.4 benzin, agyonverhetetlen, a világból kimegy ha metkapja a szükséges minimumot. Valaki itt említette a IV-es golfot... Ingyen se kéne, egy négykeréken guruló konstrukciós hiba egy az egyben. Nem kort meg km-t vesz az ésszel élő ember, habem évjáratot és állapotot. Itt ahogy írod, az állapot jó, a sok óragúvadó is elégedett lehet a garantált kb 100ezer km futással, de azt el kéne felejteni, hogy a fiaralabb a jobb, új autó jó autó, stb. Ez kb a 80-as évek végéig volt igaz. Autóból is van jó meg rossz évjárat, mint a borból. Példa: nekem van egy 91 év végi Vectám, A1-es, hibátlan, a világból kimenne, és kategóriában mocskosul is megy, elektronijája egyszerű, mint a faék. A 2 évvel fiatalabb, 93-as, ráncfelvarrott A2 meg tele van hibákkal, kezdve az ennél az évjáratnál bevezetett ECOTEC motorokkal. De még az enyémnél megbízhatóbb gép az elődje, a 88-ig gyártott Ascona.

Lényeg: ha jó állapotú a verda, arra kell, hogy A-ból B-be elmászkálj vele, nem cersenyeznu meg csajozni akarsz, akkor bőven jó.

2018. jan. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Első autónak simán megvenném. Bár egyetértve az utolsó válaszolóval, alkudnék az árból. Az első autóm egy Lada Samara volt. Szintén idős rokontól vettem meg. Garázsban tartott 67 000 km futott, nagyon jó állapotú volt. 10 évig vezettem. Tavaly előtt adtam le. Még most is siratom, pedig nem volt benne se légzsák, se ablakemelő.
2018. jan. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én megkockáztatnám. Ismert előélet, rozsdamentes és jó műszaki állapot az verheti a fapad és öreg gép hátrányokat.


Azt számítsd bele, hogy a jelenlegi előnyök elvesznek amint tovább akarod adni, mert már nem te leszel az első tulaj, valószínűleg rohamosan fog amortizálódni (pl az elöregedett gumi és műanyag elemek) és még öregebb lesz.

2018. jan. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
400-ból nem enged sajnos. Én is inkább a 300 max 350et tartottam volna reálisnak. Aztmondta akkor inkább odaadja az unokájának tanulóautónak.
2018. jan. 18. 14:19
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem rozsdás, megvenném. 400-ért csak roncsokat kapni általában, amik ugyanúgy fapadosak, de legalább szét is vannak már rohadva és hajtva.
2018. jan. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!