Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Túra zárt bukó nem 100k fölött?

Sivatagi1996 kérdése:

Túra zárt bukó nem 100k fölött?

Figyelt kérdés

Bukósisakot keresek, nagyon fontos, hogy kényelmes és csöndes legyen, rengeteget fogom használni - hosszabb transzkontinentális túrákon is, max 160-170 km/h, de pl. végig fülhallgató lenne bennt.

Eddig egy Caberg Stunt Blade sisakom volt, nagyon hangos. Egy AGV K5 volt még rajtam, ami szinte tökéletes számomra csak nagyon drága. Szóval valami olyasmi kaliberű - kényelem,szélzaj stb. sisak kéne mint az AGV csak nem 120k-ért, de fontos lenne, hogy bírja és ne egy minőségtelen szar.



2018. jan. 20. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nagyon sokat használod én felnyithatót vennék a sok tankolás, megállások miatt. NZI-t megnézném, a felnyithatókból egész jó a minőség és a választék: [link]

Még amit érdemes nézni Astone, Givi, LS2, de szerintem AGV-ből is találni jó 100k alattit. Ki kellene próbálnod őket, máshogy nehéz eldönteni, hogy mennyire hangos. NZI-nél lehet hozzá kapni N-Com-ot, és akkor nem kell fülhallgató, mert van beépített.

2018. jan. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Biztosan ünneprontó leszek, de én azt a 120.000-et nem sajnálnám érte, annak tudatában, hogy az egyik, hanem a legjobb minőségű bukósisak. Mint ahogy írtad, rengeteget mennél benne, ezért is ha véletlen akármi történne, ne a hullaszállító vigyen el, hanem saját lábon hagyd el a helyszínt. Nekem személy szerint ennyit megérne egy minőségi bukósisak.

Tudom, hogy nem igazi választ adtam, csak gondoltam, hátha megfontolod a véleményem.

2018. jan. 21. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Scorpion. - A nyitható bukó mindig zajosabb mint a zárt.
2018. jan. 21. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#1 Hát igen, egészen biztos megéri egy jó sisakra áldozni, ha a vétel pillanatában nem is esik jól, utána egyáltalán nem fogod bánni.
2018. jan. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Minden, ECE 22/05 tanúsítvánnyal rendelkező bukósisak ugyanolyan biztonságos. Persze a "P" és "J" kategóriákon belül (nyitott, és zárt).

Az, hogy mennyibe kerül, függ a márkától és a felhasznált anyagoktól.

Olvastam olyat, hogy a srác egy 2 éves 150 ezres Schubert-et cserélt le a LIDL-ben kapható huszonpárezres felnyitható Crivit-re, ami sokkal csendesebb volt.

Szemüveges vagyok, és volt sisak aminél hirdették hogy kifejezetten szemüvegeseknek van kialakítva, nem volt kényelmes.

Habár nem mindenkinek elérhető, de érdemes Bécsben, vagy Németországban valamelyik Louis boltba bemenni, a legtöbben van szélcsatorna, ahol tesztelni lehet a sisakokat.

Személy szerint az Arai-t vagy Shoei-t ajánlanám, de nem nagyon vannak beépített napszemüveggel, ami nálam szintén előny. Az Icon is agyonreklámozza, hogy nagy sebességre lettek a sisakok kialakítva, és a bélésük nedvszívó. Divatmárka, de nem árt ránézni arra is.

2018. jan. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!