Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet hogy hengerfejes?

Lehet hogy hengerfejes?

Figyelt kérdés

Az utolsó olajcsere óta fogyott olaj az autóból, de ez valószínűleg az olajteknő tömítése volt mivel ott látszik hogy nedves, emellett mintha hűtőfolyadék szag lenne a motor alatt, lehet hogy csak egy cső ereszt, nem tudom.

A tömítés jövő hónapban lesz cserélve, akkor jobban át lesz nézve.

Lehet úgy hengerfejes hogy a hűtővíz nem olajos?

Az olajbetöltőnél sincs semmilyen elváltozás?

Nincs teljesítménycsökkenés, gyújtás kihagyás?

Vagy a hengerfejet kizárhatom? Benzines 1.1-es motorról van szó. (peugeot 206)



2018. jan. 24. 13:15
 1/6 D. Brasco ***** válasza:
100%

Ezt a kifejezest hogy hengerfejes nagyon sok mindenre hasznaljak.........pl akkor is ha csak mondjuk a hf tömites szar,de akkor is ha a hf deformalodott,megrepedt vagy az összes szelep ki van benne stb stb

Nem lehet hogy nalad csak arrol van szó hogy az autod siman eszi az olajat?Mennyi fogyott belőle?

2018. jan. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem sok, talán 1-2 deci, de az valószínüleg a a karternél ment el, kapott egy nagyobb ütést és deformálódott az anyag, gondolom akkor kezdte ki a tömítést ahol most szivárog. Csak gyanús hogy most a hűtőből is fogyogat a víz és a motor alján érezhető.
2018. jan. 24. 13:46
 3/6 anonim ***** válasza:

1-2 deci az semmi, kivéve ha 10km alatt ette meg!

Céges opel astra 2000km-en benyel egy flakon olajat, na az már valami! :D


Inkább valahol ereszt a hűtővíz de nem hiszem, hogy a hengerfejnél lenne a probléma.

2018. jan. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Remélem, megilyedtem kicsit. Padka ki volt szakadva a parkolóban, sötétben sikerült nekitolnom a szembe lévő padkának így lett egy kisseb horpadás lent, ekkor kezdett szivárogni az olaj, de épphogy csak könnyezett a tömítés, azóta az egész motortér olajos ahogy felverődik. Remélem a víz is csak valamelyik cső hibájából folyik.
2018. jan. 24. 13:59
 5/6 anonim ***** válasza:

Mennyi megtett kilométer után hiányzik belőle ennyi olaj?

Nem gondolnám, hogy "hengerfejes" lenne. (Amúgy 4-5 deci/1000km-ig nincs akkora probléma. Én már közel 5 éve nem cseréltem olajat az autómban, mert annyit eszik hogy mindig csak utánaöntök. Mondjuk ez a direkt megnövelt illesztési hézagok miatt van, meg azóta már valamennyit kopott is a motor.)

2018. jan. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kb 1500-2000-el ezelőtt kezdett el fogyni belőle. Csak aggasztó hogy a vízzel is fogyni kezdett. Ugye most a karter környékén kicsapódott az olaj(baleset után) és ezen az olajos felületen érezhető most a hűtővíz is.
2018. jan. 24. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!