Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzinkúton észleltem, hogy...

Benzinkúton észleltem, hogy motorolajszintem min-en van. Utána töltöttem a csomagtartóban lévő 1 literes pót olajommal. Pattant a motor mint amikor hül valami. Mitől lehetett ez? Olajcserénél is meleg motorba kell tölteni!?

Figyelt kérdés

2018. jan. 28. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Időbe tellik még visszafolyik az olajteknőbe az olaj.

Nekem leállitás utan el sem éri a pálcát 5 perc utan se. 1 ora mulva minax kozt van pontosan. Kb fél licsivel tobb van benne mint a max ami kellen.

Lehet szetnyomta a kartergazelvezetot

2018. jan. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mit jelent az, hogy szétnyomta?
2018. jan. 28. 19:46
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

jaj, ne parázz..kattog a konvektor, kattog a tűzhely, kattog az autón hűlés közben ez-az..

Kattognak a fénycsőarmatúrák hűlés közben, néha még a hűtőszekrény is.


Olajcserét meleg motornál kell végezni..leereszteni mindenképp, aztán ebéd, kis szundi, majd a hideg motorba töltheted..de ha nem vársz, akkor a forró motorba is mehet.


Gondold el, mit kap a motor, ha egy autópályázás után letérsz egy havas, tengelyig érő hólatyakos útra...ott aztán pattog az alja, mégis túléli a vas.


szóval no para.

2018. jan. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
Előttem szólóak jól írták, én is ezt tudom mondani. Olajcserét lehetőleg üzem meleg motornál csináljuk, leengeded egy edénykébe, utána vársz ameddig kihűl szépen a motor, és addig lecsordogál az összes maradék olaj, kb 1 óra a dolog. Aztán ha már ez megtörtént mehet vissza az olajleeresztő csavar a helyére, utána meg motorba az új olaj, lehetőleg csak annyi mennyiség amennyit a gyártó arra a motorra előír. Többet nem szabad, kevesebb is maximum fél literrel, aztán amikor pár óra után az olaj teljesen leülepedett akkor célszerű a nívón nézni hogy mennyi az annyi, és szükség szerint picit utána önteni. Persze célszerű leírni valahova hogy mennyi ment bele pontosan, és mennyi mehet maximum az autóba, és a különbözetet kipótolni ha szükség van rá.
2018. jan. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!