Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen alkatrészeket/részegysé...

Milyen alkatrészeket/részegységeket nézzek át, ha a kerék fordulatszámával szinkronban hallok kopogó/tompán ütődő hangot?

Figyelt kérdés

Egyenlőre alig-alig, csak tökéletesen sík úton hallani, ha menet közben kiveszem sebességből a váltót, azaz a motor is csak alapjáraton megy.

A gumiabroncsot néztem, de kavicsot, puklit vagy szakadást nem láttam rajta.



2018. jan. 29. 06:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint, ha nem tudod, mit nézz át, jobb, ha hozzáértőre bízod a dolgot! (Autószerelő)
2018. jan. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csapágy..
2018. jan. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én ezt találtam:

[link]

2018. jan. 29. 09:17
 4/8 10 deka farhát ***** válasza:
Kerék ki van egyensúlyozva szépen? Lehet, hogy elhagytál egy súlyt a felniről...
2018. jan. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Először centiroztasd ki, aztán lehet tovább leskelődni ha nem jó.
2018. jan. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi az értelmes tippeket, alaposabban megnézem megint a kerekeket.
2018. jan. 29. 14:21
 7/8 A kérdező kommentje:

Felbakoltam a kocsi elejét. Megpörgettem mindkét első kereket, így sem láttam sehol rajta puklit, kavicsot vagy egyenetlenséget.

A súlyok is helyükön vannak.

Kerékcsavarok is feszesek.


Kerékcsapágynak kézzel nem érezhető ütése.


Hosszstabilizátorok és szélső kormányösszekötők gömbfejei stabilak, ott nem kotyog/kopog semmi. Valahol beljebb viszont igen.

Talán a belső kormányösszekötő gömbfeje(i).

Hamarosan lesz róla videó is.


Újra földre eresztve a kocsit megnéztem a kormány holtjátékát. Gyakorlatilag nincs holtjáték, de jobbra balra 10 cm-es körcikken mozgatva a kormányt gyakorlatilag ugyanaz a hang hallható ugyanabból az irányból (valahol a motor alól/mögül), talán pont a kormányszerkezet közepének irányában.

2018. jan. 30. 17:50
 8/8 A kérdező kommentje:

Itt a video:

[link]

2018. jan. 31. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!