Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW Automata váltó olajcsere?

Broaktor2 kérdése:

BMW Automata váltó olajcsere?

Figyelt kérdés

Eddig az autóm motor olaját magam cserélgettem.

Most már szeretném hogy a váltóban is új olaj legyen.

Eddig ezt nem csináltam, igyekszem felkélszűlni a műveletre ezért videókat is láttam róla hogy hogyan kell csinálni, nem is nehéz. Már csak az a kérdés hogy hány liter kell be. Az egyik oldalon azt írják hogy 4 liter kell, míg egy másik oldalon 4 liter de 9 liter kell szárazon.

Elsőre megértettem hogy "szárazon" azaz a régi olaj le eresztése utáni újra töltésnél tegyek 9 litert, de a videókban (vágatlanul) jó ha 4 litert töltenek bele.

Emiatt el akadtam, nem értem, most 4 liter vagy 9 liter olaj kell bele?



2018. jan. 29. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Esetleg.

Tegyük fel,leírnád az autó típusát ,motort, váltót?


Ez jelenleg olyan ,hogy "Mekkora kerék kell peugeotra?"

2018. jan. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha megoldható, akkor ereszd le a váltó olaját úgy, és ott ahol lehet..aztán annyit veszel, amennyi kifolyt.

A kilenc liter akkor kell, ha teljesen szétszeded a váltót, ekkor porszáraz.


A jármű eredeti gépkönyve tartalmaz minden adatot.


Kell olajat cserélni, vagy csak gondolod?

2018. jan. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

-1. E46 325xi Motorja: M54B25. A váltóról semmit nem tudok.


-2. Már gondoltam arra hogy le eresztem a régit és abból kimérem hogy mennyi kellene, de cél szerűnek látom ha most megtudom hogy mennyi kell és akkor annyit rendelek már meg.

A gépkönyv minden mást tartalmaz, de a váltóval kapcsolatos olajozást nem.

És gondolom nem ártana cserélni az olajat. Lehet hogy eddig nem is volt cserélve. Meg egészségesebnek tartom ha 100 ezer kilométerenként cserélve lenne.

2018. jan. 29. 19:26
 4/8 A kérdező kommentje:
Szétszedés alatt hogy érted? Darabokra, vagy csak olajteknőt le mert a szűrőt is kell cserélni.
2018. jan. 29. 19:29
 5/8 anonim ***** válasza:
.
2018. jan. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
9 liter a teljes töltet, de otthoni körülmények közt nem tudod leengedni, mert a wandlerben/citromban benne marad. Kb. 4 litert tudsz leengedni és cserélni, amit azt jelenti, hogy az olajnak 50%-át sem tudod lecserélni. A szűrőt sem ártana cserélni, a teljes olajcseréhez pedig gép kell, ami szervizeknek van. Én szervizre bíznám, mert otthoni módszerrel több olajcserével kéne átöblíteni a váltót, ami azt jelenti, hogy el kéne pacsálni vagy 20 liter olajat, mire rendesen kiöblítenéd, nem beszélve, hogy kinek hiányzik ennyiszer alámászni.
2018. jan. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hm. Nem semmi.


(a szűrő az még oké hogy cserés) ;)


Hát nagyon szépen köszönöm mindenkitől a segítséget. Úgy látom megkaptam a kérdésemre a választ :)

2018. jan. 29. 19:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Kézi vagy automata váltó? Automatát otthon nem érdemes. Kézit lehet, de kéne egy váltókód illetve amennyi olajat le tudsz ereszteni annyit kell visszatölteni különben lehet (nagy valószínűséggel) hogy rossz lesz a váltód (nehezen jár, akad, stb...)
2018. jan. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!