Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Létezik valami szabvány vagy...

Létezik valami szabvány vagy előírás arra hogy egy autóban mennyi a megengedett rezonancia, hangnyomás, stb?

Figyelt kérdés

Adott egy új autó ami a szerviz szerint hibátlan.

Viszont olyan nagymértékű alacsony frekvenciás zajt/rezonanciát érezni benne, ami szerintünk nem elfogadható és hosszabb utakon igencsak megviseli az embert, főleg a vezetőt.

Minden autó rezonál valamennyit, mindnek van egy bizonyos hangja, alapzaja, stb. , de szerintem ha úgy érzed hogy a dobhártyád meg a fejed is fáj egy hosszabb úton és mintha egy üstdob vagy mélyláda belsejében ülnél az nem hiszem hogy elfogadható, főleg nem új kocsinál.

Olvastam hogy minden szervnek van egy rezgése és az a cél hogy az ezzel való interferenciákat elkerüljék, kioltsák.

Na szerintem ez az az eset ahol ez pont nem sikerült.

Van mikor a fejemben, van mikor a gyomromnál, van hogy a fülemben érzem ezt a rezgést, amit semelyik más kocsimnál nem tapasztaltam.

A szalonban ahol vettük, folyamatosan azt bizonygatják hogy nincsen semmi baja a kocsinak, ez ilyen, ezt meg kell szokni, ez nem Opel meg Mercedes.

Szerintünk viszont ez nem elfogadható. Mit tanácsoltok?


2018. jan. 29. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Nem tudom eldönteni, hogy szívtál valamit vagy csak trollkodsz? Ha valami erősen sípol, akkor próbáld megkeresni a forrását, de nem tudok olyan alkatrészről ami ilyen hangot tudna kiadni.
2018. jan. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nagyjából értem, meg megértem mire gondolsz. Kérdés az, hogy ez egy ugyan ilyen tipusunal is érzed (ki kellene próbálni), illetve más is érzi-e a te autódban? Persze ez elég szubjektív mérés lesz. Meg mennyire pszichés már részedről ez, tudod, hogy mekkora figyelmet fordítasz erre és az által megnövekszik. Amúgy létezik ilyen mérés, de az azt hiszem csak külső zajra vonatkozik és kb olyan 70 decibel körül van. De itt ezek szerint nem a hang nagyságával, hanem a rezonanciával van baj, amibe a te tested folyton belegabajodik. Van ilyen amugy.
2018. jan. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Más is érzi, nem csak én, és nem is figyeltem erre direkt, hiszen volt több autóm is és egyikkel sem volt ilyen probléma.
2018. jan. 29. 22:19
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem Dacia? Múltkor panaszkodott valaki erre, már az autó cseréjét fontolgatta, annyira zavarta. Szerintem sem lenne megengedhető, de sajnos ezek olyan dolgok, amiket nem tüntetnek fel a prospektusban, és tartok tőle, hogy nem létezik rá előírás, bár kéne lennie. Egy utánajárást azért megér.
2018. jan. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Csak nem egy Lada? A Daciákkal nem szokott baj lenni, az a múltkori kérdésnél valami egyedi eset lehetett.
2018. jan. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Milyen gumik vannak az autón? Nem véletlenül olcsó/öreg/nagy bütykös? A gumi nagyon sokat számít az autó belső zajait illetően. És ha az a rossz akkor aztán nézegethetik az autót, semmi hibát nem fognak találni.
2018. jan. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Milyen autó ez?

Minél nagyobb a beltér és ráadásul nincs túl jól elszigetelve , ott jelentkezhet ilyen üres kongó finom hang.

2018. jan. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!