Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet bizonyítani, ha...

Hogyan lehet bizonyítani, ha valaki egy olyan gyorshajtásért kap egy csekket, amit el sem követett?

Figyelt kérdés

Nem velem történt, csak ezt a cikket olvastam: [link]

Megoldás lehet-e minden vezetés kamerával való felvétele és archiválása? Vagy bele kell törődni, hogy az államhatalom bármikor véletlenszerűen kiválaszthat és kicsinálhat valakit, hogy a félelmet fenntartsa? Megoldás egy olyan autó tartása, ami bizonyíthatóan nem tud túl gyorsan menni? (Pl Trabant 2T)?



2018. jan. 30. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én tudomásom szerint sem a fénykép, sem a videó nem bír bizonyító hatással a magyar jogkörben. Csak a hitelesített, kalibrált stb. kamerák által készített felvétel lehet bizonyíték. Ettől azért el szoktak térni, nem feltétlen veszik komolyan, ha olyan ügyről van szó.

A másik, hogy lehet szívózni, hogy nem mentél annyival. Volt olyan, hogy egy (bizonyíthatóan) nem hitelesített/kalibrált trafival mértek, nem megfelelő helyen és szögben, ennek ellenére pár hónap levelezés után annyit küldtek vissza, hogy "fellebbezésnek helye nincs". Innentől kezdve te nem tudsz mit csinálni. Talán valami EU-s bírósággal lehetne.

2018. jan. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Érdekes a téma és olvasgattam is egy kicsit, tekintve, hogy akár Te vagy Én is kaphatnék egy ilyen büntetést, de csak a lent linkelt cikkben kifejtett eljárással lehet célt érni, miszerint a gyári importőr állít ki egy igazolást, miszerint az autó nem képes a fotón látható sebességet elérni: [link]

Az én autóm gyári végsebessége 160 km/h, tehát ha egy ilyen 167 km/h-s fotó jönne, akkor talán járható lenne az út, viszont ha 150 km/h lenne a képen, akkor valószínűleg a jól működő magyar rendszer áldozata lennék. MOst egy kicsit örülök neki, hogy eladtam a másik autómat, ami 240km/h-s végsebességre volt képes gyári adatok szerint.

2018. jan. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Totalcar-on egész cikksorozat van. Egyébként elő kell venni a csekkhez kapott fényképet. Eleve a te autód van rajta? Ha igen, akkor ügyvéd.

És nem véletlenszerűen vagy kiválasztva, kicsinálva, megfélemlítve (és nem is a gyíkemberek vannak a háttérben), hanem simán téved a computer, pár hanyag ember, pedig nem veszi észre az esetleges irreális adatokat.


ha meg gyorsan mentél, csak nem ismered be, akkor nyilván be kell fizetni

2018. jan. 31. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Az én tudomásom szerint sem a fénykép, sem a videó nem bír bizonyító hatással a magyar jogkörben. "

Ez az infó ebben a formában hibás.

van olyan fedélzeti kamera, aminek a rögzített adatait elfogadja a BÍRÓSÁG.


A kérdés inkább az: hogy bizonyítod, hogy NEM VOLTÁL OTT?

2018. jan. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A Trabant is tud menni relative gyorsan.

Az is tud az 50-es táblánál 85-tel menni.

2018. jan. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mond azt, hogy a fény vezetett :D Neki megengedett akár 300000 km/s-al is menni :D
2018. nov. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!