Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » DT-75-ös lánctalpas traktor...

DT-75-ös lánctalpas traktor miért dobja le gyakran a láncot?

Figyelt kérdés
Vettem egy dt 75 traktort minden kitűnően működik rajta, de a láncot elég gyakran le szokta dobni. Erdészeti munkát végzek vele, fákat húzok/tolok ki gyökerestől és nem sík terepen, de nem tudom, hogy ez normális működés, hogy kb. 3-4 óránként olyan helyzet van, hogy leesik a lánc és hát 1-2 óra munka visszarakni, attól is függ, hogy épp milyen helyen adta meg magát. Esetleg az segíthet rajta, ha a spannoló rugókat teljesen merevre összehúzóm, hogy csak max 5 cm rugózást biztosítok vele illetve, kifeszítem teljesen a láncot, hogy az szinte mereven állna?

#mezőgazdaság #traktor #erdészet #dt-75 #láncos traktor
2018. jan. 31. 20:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát valószínűleg az a baja, hogy ezer éves, lefingott technika.

Ha nincs kellően feszítve a lánc, akkor alapból probléma és szét is koptathat valamit ami miatt már utána hiába is feszítenéd.

Kellene hozzá gépkönyvet szerezni, abban biztos benne van mennyire kell megfeszíteni a láncot. Ilyeneket nem nagyon lehet hozzáértés nélkül üzemeltetni hosszú távon

2018. febr. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Csak orosz gépkönyvet találtam hozzá, az orosz tudásom pedig eléggé hiányos.

Nem akarom hosszú távon tartani, nekem kb. 200-300 munkaórára szükséges utána eladom. Én nem igazán értek hozzá, a nagybátyám dolgozik nekem, neki van 5-10 év tapasztalata ilyen traktoron, de a lánc problémára neki sincs ötlete.

2018. febr. 1. 13:08
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor hajtani kell amíg szét nem esik aztán leadni vasnak.


Abba meg ne menjünk bele, hogy ha a nagybátyád nem kamuzik, hogy nem ért hozzá ennyire

2018. febr. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!