Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 99-es swift sedan tulajdon...

Egy 99-es swift sedan tulajdonosa vagyok nyár óta?

Figyelt kérdés
Ismerőstől vettem, karban tartotta nem hajtotta szét kötelező szervíz, olaj cserét mindig elvégezte. Nemrég elkezdett néha fulladozni, illetve inditásnál lefullad nem mindig és független attól hogy hideg vagy meleg a motor, de egy kis gázfröccsel beindult ilyenkor is (benzin szivattyúra gyanakodtam de az elvileg jó ). De nem mindig csak ha rájön. Viszont nemrég felakadtam egy bosszantón, és szétszakadt a kipufogo rendszer. Katalizátornál a csövet megkelett hegeszteni azóta a közép és hátsó dobot lecseréltem a katalizátor látszatra jónak tűnt. Elvittem egy " maszek szerelőhöz " aki megállapitotta hogy kivannak a dugó gyűrűk stb azért fulladozik, mert bekormolódik a gyertya különösen a negyedik hengernél. Illetve mondta azt is hogy tett bele új gyertyát ment vele egy nagy kört, és máris tiszta korom volt, beköpi a gyertyát hamar. Sose csattogott csörgött nem füstölt kéken, pörgős kis motorja van. Viszont amit még észrevettem hogy borasztóan megnőtt a fogyasztása .10 liter körül de inkább fölötte, igaz hogy tél van és városban használom. Én arra gyanakszom hogy a lambda szonda tönkremehetett amikor bosszantón felakadtam. Jövőhéten viszem hivatalos szervízbe, de telefonon már elmondtam a problémát azt mondta hogy ha gyűrű dugó kilenne akkor csörögne csattogna illetve erőtlen motorja lenne meg kéken füstölne. Szóval ha valakinek lenne esetleg valamilyen tippje szívesen fogadnám, már nagyon bele vagyok zavarodva. Amik újak rajta az komplett váltó f, kuplung szett, injektor injektor fej, teljes vezérműszett, új hátsó dob, középdob, axiál cső gömbfejek, olaj és szűrők stb . Sajnálnám ennyi rendbe vágás után kukába dobni, mert az első szerelő azt javasolta adjam el minél hamarabb áron alul ha kell?

2018. febr. 1. 19:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt csak te tudhatod.
2018. febr. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha kormos a gyertya akkor valoszinuleg sok uzemanyagot kap(vagy keves levegot).

Ha kaebis(igen volt belole karbis is) be kellene allitani, ha injektoros akkor meg diagnosztikara elvinni

2018. febr. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kérdőjelet véletlenül raktam végére. Injektoros , de az bevan állitva . Én szelepszárszimeringre gyanakszok illetve a lambdaszondára. Ide csak azért írtam ki mert több ember többet tud , hátha kapok valamilyen tippet :)
2018. febr. 1. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!