Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford focus tdci 1.6 diesel...

Ford focus tdci 1.6 diesel olajcsere?

Figyelt kérdés
Van egy ford focus tdci 1.6 diesel autóm és lassan eljön az olajcsere ideje. Azt szeretném megtudni, hogy milyen olajat kell venni hozzá? Azt hallottam, hogy drágább mint más olaj de nem tudom, hogy milyet kell venni. Valaki tudja?
2018. febr. 1. 23:27
 1/3 anonim ***** válasza:
5w30 lesz szerintem, de ez elég egyszerű. Bízd szakemberre, vagy olvasd el a specifikációt a gépkönyvben.
2018. febr. 2. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Vidd be bármelyik szakszervizbe, ha elmúlt már 5 éves, mindennel együtt 25 ezer körül megvan az olajcsere. Mindenből a gyárit kapja és még a gyári szervizkönyvbe is bekerül, hogy karban tartod az autót.


Egyébként valóban 5w30 megy bele, de nem feltétlenül drága. Arra kell figyelni, hogy a Ford jóváhagyás meglegyen rajta, hogy pontosan melyik, azt a könyvében megtalálod. És ne 30 ezrenként cseréld, ha hosszú távra tervezel.

2018. febr. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 SándorÚr ***** válasza:
a fordfocus.hu klub neked lett kitalálva
2018. febr. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!