Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rányílt a garázskapu a kocsimr...

Rányílt a garázskapu a kocsimra és meghúzta (m). Hogyan lehet javítani a fényezést?

Figyelt kérdés

A meghúzást nagyjából le lehetett törölni (gondolom a lakkozott fa tapadt át a kocsira), viszont maradt sajnos egy mély karc az autón, ami fehér színű, az autó pedig metál vörös. Gondolom a fehér az már az alapozó.

Hogyan tüntessem el szépen?

Van az autó színéhez való gyári javító festékem és lakkom kis körömfestőhöz hasonlő üvegcsékben. Korábban a kőfelverődéseket ecseteltem vele, elég ottromba minőségben. A mostani karc kb 30 cm hosszú, viszont nagyon vékony. Ha a fetékesüveg kupakjában lévő ecsettel esek neki, akkor a fehér karc eltűnik ugyan, de lesz helyette egy az autó színével megegyező dombornyomás.


Milyen módszerrel csináljam a javítást, hogy a végeredmény igényesebb legyen?



2018. febr. 2. 07:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Vidd el egy fényezőhöz, ő le tudja javítani profi eszközökkel pár ezer FT-ért is akár
2018. febr. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 D. Brasco ***** válasza:
100%
Szerintem hagyd ezt az ecsetelest mert szép sem lesz meg tartós sem!Mutasd meg egy fenyezőnek,majd mondja mi a lehetoseg meg mennyiert......aztan ha sokallod vidd el mashova vagy akkor kend le te ha nem zavar hogy garantaltan csunya lesz!
2018. febr. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Figyelj,ha már úgyis ösze van kendácsolva ecsettel az egész autó,akkor ez már igazán nem fogja rontani az összképet.
2018. febr. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mint említettem eddig csak a kőfelverődéseket javítottam. Ez nagyjából egy tucat, darabonként kb. egy négyzetmiliméternyi felület. Nem feltűnő.

Viszont ha a 30 cm-es karcot végighúzom az ecsettel, akkor az már feltűnő lesz.

Nem is reméltem, hogy egy ilyen karc eltávolítása optimális esetben megúszható a teljes elem újrafényezése nélkül, így köszönöm a tippet, utánajárok hivatásos fényezőnél.

2018. febr. 2. 10:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Megéri egyáltalán újrafényezni? Nem egyszerűbb együtt élni vele?
2018. febr. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Újrafényeztetni nekem nem éri meg a teljes elemet. Ha újrafényezés nélkül 4-5 ezerért javítható, akkor annyit nekem megér, hogy igényesebb legyen a javítás, mintha magam kenem le.
2018. febr. 2. 15:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Pl. ilyesmit lehet megpróbálni

https://www.youtube.com/watch?v=2nYF46P7B2c

nem lesz olyan, mintha egy profi csinálta volna (alaposan megnézve látszani fog), de otthon ennyit lehet

2018. febr. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!