Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Golf 4 be felvillant a müszerf...

Muscleman666 kérdése:

Golf 4 be felvillant a müszerfalon a piros felkiálltó jel (! ) Miért?

Figyelt kérdés
Folyamatosan villog. Megnéztem a fékolaj tartályt az üres elvileg az a fékolaj tartályom az van ráirva dot4 fluid. Igy még közlekedhetek valameddig ? Milyen fékfolyadékot vegyek bele? Linkelnétek egy párat?

#hibakód #Fék fokyadék
2018. febr. 2. 12:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha üres NE közlekedj. Ha csak kevesebb a szint akkor nem lesz baj. Bemėsz egy random autósboltba ės kėrsz dot4 eset. Jóformán mindegy. Am ha üres akkor szerelő, hiszen valahol mind elfolyt!
2018. febr. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerelő ismerős nézze meg háznál vagy trélerrel vidd oda hozzá .
2018. febr. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De a fékem fog nem elég csak ha veszek fékolajat és rátöltöm?
2018. febr. 2. 13:12
 4/12 anonim ***** válasza:
De, elėg amennyiben mondjuk a minimum alá ment picit. Ha üres, sok hiányzik nem, mert valahol elfolyik!
2018. febr. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Rátöltöttem kb 200ml ert annyi ment bele ha elfolyna nem maradna meg a tartályba?
2018. febr. 2. 14:09
 6/12 D. Brasco ***** válasza:
2 deci az rengeteg....ez valahol biztosan elfolyik.....ez a folyást meg ne úgy értsd mint amikor jinyitod a csapot....hanen szep lassan elszivarog valami behalt tömitesnel/csatlakozasnal
2018. febr. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De most hogy töltöttem rá ugy hogy nemvolt benne szinte semmi fel levegősödhet? Mehetek igy vele valameddig 50 -60km ert?
2018. febr. 2. 15:19
 8/12 anonim ***** válasza:

Igen, fellevegősödhet, ha nincs szerencséd.

A hibakereséshez alá kellene nézni a kocsinak. Nálam mk5 Jettánál szigárgott a fékolaj, de csak annyira minimálisan, hogy le sem ért a földre. Azaz ráfolyt az abroncs falára, azon száradt meg.

A szivárgásra akkor jöttem rá, mikor pár hétig állt az autó és akkor már volt ideje lefolyni a fékfolyadéknak a kocsi alá egy két cseppnyi "tócsát" alkotva.


Nem bonyolult a G4 fékrendszere, egy átlag szerelőnek meg kell tudnia találni a hibát és relatív olcsón javítani!

2018. febr. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
És mivan ha felevegősödik ? És ha csak alacsony volt a szint? Mert 2 éve volt cserélve a fékfolyadék amikor cserélték a féknyerget. Azota annyit fogyhatott? Tegnap viszont egy éles kanyrba gyorsabban mentem bele és elég durván csuszkált az autó eleje nemsok hija volt hogy bemegyek az árokba vagy ha szembe jönnek belemegyek a szembe jövöbe kb 30 km er után meg felvillant a piros felkiáltó jel a műszerfalon.
2018. febr. 2. 15:45
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha levegős:

Felpuhult a fékpedál. Fékhatás csak a fékpedál többszöri működtetése után következik be.

forrás:

[link]


Másik kocsimmal (nem a Jetta, hanem Lada) hasonlóan jártam, csak nem fékkel, hanem kuplunggal. Kifogyott az utántöltő tartályból teljesen a folyadék, rátöltöttem és szerencsém volt, nem lett levegős.


Egyébként nem szabad annyit fogynia a fékfolyadéknak, hogy két csere között kifogyjon vagy csak után kelljen tölteni. Bizonyos, hogy valahol ereszt a rendszer.

2018. febr. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!