Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóvásárlás kereskedésben...

Autóvásárlás kereskedésben hitelre?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Még nem csináltam ilyet.

Szeretnék venni egy használt autót, kinéztem egyet a neten és úgy lenne, hogy az ár 1/3-át kifizetném a maradékra pedig hitelt vennék fel a kereskedésen át.

Amikor odamegy az ember és kifizeti az önrészt, akkor ott a kereskedés elintéz minden papírmunkát, tehát átírást, Cascot, hitelt, és utána rögtön el is lehet vinni az autót?

Kell vinni munkáltatói igazolást, banki papírokat, közüzemi számlákat a hitelhez?


2018. febr. 2. 16:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Amikor odamegy az ember és kifizeti az önrészt, akkor ott a kereskedés elintéz minden papírmunkát, tehát átírást, Cascot, hitelt, és utána rögtön el is lehet vinni az autót?


Igen, valahogy úgy.



Kell vinni munkáltatói igazolást, banki papírokat, közüzemi számlákat a hitelhez?


Ezt majd ott elmondják mi kell hozzá.

2018. febr. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Az biztos, csak az a helyzet, hogy én Pesten vagyok a kereskedés meg Szegeden :)

Persze majd telefonon biztos elmondják, de gondoltam azért tájékozódom előtte.

Sokáig tart egy ilyen dolog? Gondolom a hitelbírálat is a folyamat része, ami kb 1 óra szokott lenni. Csak azért, hogy mire számítsak nagyjából.

2018. febr. 2. 16:29
 3/18 anonim ***** válasza:
arra számíts hogy kifizeted a kezdő részletet utána pár napig papír munkáznak és csak utána hozhatod el a kocsit sajnos 2x kell elmenni
2018. febr. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Tényleg??? Úúú basszus :( Na jó, hát mit lehet tenni.

Köszi a válaszokat.

2018. febr. 2. 16:49
 5/18 anonim ***** válasza:

A hitelt nem a kereskedés adja, hanem a vele szerződésben álló bank.

A kereskedés "besegít" a papírmunkában, de a hitelképességet a bank bírálja el, és a döntés lehet az is, hogy nem ad hitelt.

Pontosabb információt a kereskedéstől, és a banktól lehet kérni, de használt autóról lévén szó, mindenek előtt azt kell megnézni, érdemes-e azt egyáltalán megvásárolni.

Hitelre autót venni mindenképpen rossz befektetés (hitel elbírálási díj, kezelési költség, kamatok jelentősen emelik az árat, pénz nélkül meg alkudni sem nagyon lehet)

2018. febr. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
:D :D Az azért megvan, hogy nem a kereskedés ad hitelt hanem a bank...
2018. febr. 2. 16:56
 7/18 A kérdező kommentje:
Sajna nem tudok kifizetni majdnem 3,5 milliót készpénzben, kénytelen vagyok hitelért folyamodni. Eddig a legnagyobb hitelem 100 ezer ft volt, egy tévére, még régen. Egyébként mindenre összegyűjtöm a pénzt. Kivéve erre..vagyis hát egy része lesz csak meg.
2018. febr. 2. 17:05
 8/18 belapus ***** válasza:
Szerintem legfeljebb 150-200 ezer forint hiteligénylésig számolhatsz 1 óra elbírálási idővel.Inkább néhány nappal kalkulálj.
2018. febr. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
54%
Olyan autót vegyél, amire futja a pénzed. Eladósítanád magadat évekre. És a hitelt fizetned kell az egyéb költségektől függetlenül. Egyszer vettem egy autót hitelre, akkor megtanították(a bank), hogy soha többet ne vegyek semmit hitelre. Van egy régi magyar jó mondás; Addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér!
2018. febr. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ma mi a helyzet nem tudom, én svájci frank alapú hitellel vettem a kocsit, s több mint a dupláját fizettem vissza. Majdnem háromszorosa volt.

Közben volt másfél évem, amikor egy fillér jövedelmem sem volt.

Én nem mennék le Pestről Szegedre vásárolni. Annyival olcsóbb a pestieknél, hogy megéri? Vigyél magaddal szerelőt is, még jobb, ott elvinni egy megbízható szervizbe, még vásárlás előtt. Ha nem megy bele a kereskedő, akkor szevasz!

Engem még úgy is átvertek, hogy rokon autószerelővel néztük át ott helyben.

2018. febr. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!