Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó adás-vétel hogyan zajlik?

Tele kérdése:

Autó adás-vétel hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17éves fiú vagyok.Tervezem a jogositványt,de nincs túl sok tapasztalatom,mivel itthon nincs autó.Van egy autóbontós ismerősünk aki reggel ajánlott nagyon jó árba édesanyámnak egy suzuki swiftet. Van hozzá (állitólag) papir,4hónap műszaki és működik az autó.Lényegében az a kérdésem,hogy nekem van annyi pénzem,hogy megvegyem és néztem a névátirást is olyan 20ezer forintból megvan.Szóval milyen papirokat kell kötelezően kapnom hozzá? Igazából mivel jogsim nincs még,csak azért kell hogy felújitsam,meg gyakoroljak,mert mint irtam semmi tapasztalatom nincs.


2018. febr. 5. 11:27
 1/10 D. Brasco ***** válasza:

20ezerből még egy swiftet sem íratsz a nevedre!

Egyebkent mindenre van kalkulator a aneten ahol fillére pontosan ki tudod szamolni a dolgokat!

Ilyen kerdesbol meg van kismillio az oldalon,ahol le van irva mindennek a menete!

2018. febr. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Valószínűsítem, hogy okkal került a bontóba, és nem kereskedésbe.

Kivétel persze lehet, nem lehetetlen, hogy még használható néhány évig, de körültekintően, óvatosan...

Forgalomból vüglegesen kivont autót mem lehet ismét forgalomba felyeztetni, az már csak ócskavas, alkatrész.

Autót csak a tulajdonos jogosult eladni - ez is aggályos, mert a bontóba került autónak ki a tulajdonosa?

Szabályosan kitöltött adásvüteli szerződés, az autó törzskönyvre, forgalmi engedélye, az autó kell az eladáshoz, az adatoknak egyezni kell, amit az eredetiség vizsgán, és az okmányirodában ellenőriznek.

A négy hónap múlva lejáró műszaki is kérdéseket vet fel: van olyan állapotban az autó, hogy komoly javítások nélkül megkapja a müszakit, vagy 4 hónap múlva mehet vissza a -bontóba?

Átirás költségét kalkulátorral ki lehet számolni, de szervizre is illene költeni, ami már nehezen kalkulálható előre

2018. febr. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat,de lehet félreirtam. Nemtudom pontosan,hogy ő most mi,annyit tudok hogy autókkal üzletel. Autómentő féleség.Sokszor bont autókat,ezért irtam hogy autóbontó. De az elmondása alapján használható az autó,és kinnt van az úton megnéztem,nem néz ki rosszul,a festék sincs megkarcolva.Rozsdásodva sincs,jó állapotúnak tűnik,de én nem értek annyira hozzá.Ezért gondoltam hogy ha van hozzá olyan papir,ami elengedhetetlen,akkor megveszem és mindig költök rá,mert van egy távoli rokonom aki foglalkozik műszakiztatással.Szóval Nem autóbontós,hanem ilyen vegyes.Gondolkoztam azon is hogy megveszem,és ideiglenesen kivonom forgalomból,néztem nem nagy összeg 2300ft-ot ir a net.Az első válaszolónak üzenem,hogy mint irtam nem értek hozzá,de néztem hogy valami 18ft-ot kell fizetni cm3-ként.1000cm3 az autó az 18000ft-ra jött ki nekem.
2018. febr. 5. 12:03
 4/10 A kérdező kommentje:
Most még olvasgattam máshol ott olyanokat is olvastam,hogy ha saját névre iratom nagyon drága,de nekem még jogositványom sincs,és nem is mostanába lessz,ha most elköltöm a pénzem az autóra legalább 4hónap mire nekiállok a jogositványnak.Szóval most ez hogyanvan?
2018. febr. 5. 12:14
 5/10 anonim ***** válasza:
Én meg azt javaslom ne akarj mindenáron kocsit venni ha még jogsid sincs. Gyakorolni majd az oktatóval kell, ha most elkezdenéd berögződne egy csomó rossz szokás. Azt már nem is mondom, egyedül csinálsz valami hülyeséget, tolókocsi vagy temető. Ez is benne van a pakliban. Ilyen olcsó kocdi ledz máskor is, vizsgázz le. Utána sok sikert.
2018. febr. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Előbb szerezz jogosítványt.

Költséges kiadás, amit pontosan tervezni nem igazán lehet.

Jó esetben 200ezerből megvan, de az is lehet, hogy a 300ezerhez közelít majd a vége.

Fölösleges azért az autó, hogy hónapokat álljon a kertben, pláne ha a vásárlása miatt a jogositvány szerzés is tolódik.

Nem tudom mit jelent az, hogy jó áron van, Swiftből nagy a választék, olcsóbban-drágábban, de Swift mindig van eladó.

Ez most éppen egy három hengeres, ami most nagyon jó lenne neked, de lehet egy év múlva már nem... nem azért, mert Swift, hanem a három hengeres, egyenetlenül járó ezres motor helyett a négy hengeres 1.3-as motor mégis több egy picivel.


Azt már leirtam, mi kell az adásvételhez.

Az eladó a tulajdonos, az eredetiség vizsgálaton ne találjanak kifogást, forgalmi engedély, törzsköny.

Lehet, hogy a névre irás 20ezer, de az eredetiség vizsga igazolás is kb annyi - de ez részlet kérdés, a lényeg, hogy van-e értelme autót venni azért, hogy a kertben álljon.

2018. febr. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem már van autóm 3 hónapja, jogsim folyamatban, lassan vizsgázom, szerintem ezzel nincs probléma és nem azt jelenti hogy jogsi nélkül vezetek. Az átirás kizart, hogy 20bol kijon.
2018. febr. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Átgondoltam az egészet,és hiába nagyon áron alul van,tényleg fölösleges fenntartani addig,amig nincs jogositvány.Csak azért akartam,hogy ne úgy menjek jogositványt szerezni,hogy még nem ültem úgy autóban,hogy én vezetek.De teljesen igazatok van,fölösleges pénzkidobás lenne.Amúgy nem titok az autó ára 60ezer forint.

2018. febr. 5. 13:13
 9/10 anonim ***** válasza:

60ezerért biciklit lehet venni, nehezen tudom elképzelni, hogy nem okkal adná annyiért, de a tények ismerete nélkül csak találgatni lehet (pl nem helyeztethető forgalomba, nem átíratható, stb)


Az egyedül gyakorlással meg az a gond, hogy nem nagyon tudsz egyedül gyakorolni.

Az autó kezelés gyakorlásának még lenne is némi haszna, de azt is meg kellene mutatni valakinek, hogy alapból ne hülyeséget gyakorolj be (elindulás, kuplung kezelése, sebesség váltás), és hol tudsz gyakorolni, a kertben?

Az autó kezelés gyakorlásával mondjuk nyersz néhány órát, feltéve, ha nem hülyeséget gyakorolsz be, mert akkor meg buktál x órát, mire átállsz az oktató által kértekre.

A lényeget nem lehet egyedül gyakorolni, a szabályos közlekedést. Még akkor sem, ha a rizikót bevállalva kimerészkedsz egy eldugott dűlő útra, erdőbe, mezőre - nincs körülötted forgalom, nincsenek szabályok, amelyek betartására figyelnek kell, mit gyakorolsz?

Az oktatók nem csinálnak abból problémát, ha a tanuló még soha nem vezetett.

2018. febr. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat,átgondoltam nem veszem meg.Teljesen igazatok,azért fizessek,hogy tároljam az udvarban.Gyakorolni majd a tanfolyamon,aztán keresek a neten valami megfelelő autót,addig amig nem tudom használni fölöslegesen tartanám fennt.
2018. febr. 5. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!