Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az a vízellenállás?

Mi az a vízellenállás?

Figyelt kérdés
Pályaudvaron hallottam, hogy a mozdonyvezetők arról beszélnek, hogy valamelyik mozdony vízellenálláson lesz a jövő héten. Ez pontosan mit jelent és mire jó az, hogy vízellenállásra tesznek egy mozdonyt? Lehet, hogy félreértettem volna?

#vonat #mozdony #vízellenállás
2018. febr. 5. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, mit hallottál, és van-e ilyen kifejezés a vasútnál.

Vízellenállása a vízben úszó, mozgó tárgyaknak van (hajó csónak, tengeralattjáró, stb).

2018. febr. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
41%
Üresjáratban pörgetik a motort és mérnek rajta valamiket állapotfelmérésként, vagy azért, hogy kitudják javítani a hibákat. Mivel üres járatban pörgetve túlpörögne és túlmelegedne, ezért vízet használnak arra, hogy ne pörögjön túl. Pontosabbat majd a szakértőbbek megmondják :)
2018. febr. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hol használnak vízhűtést? Alapból nem hűti semmi a motort?
2018. febr. 5. 17:34
 4/4 anonim ***** válasza:
94%

A dízelmotor felújítása vagy nagyobb javítása után a dízel-villamos mozdonyok villamos teljesítményét állítják be. A motort is itt járatják be.

A működési elve úgy néz ki hogy van egy nagy tartály tele sós vízzel, ebbe merítik az elektródákat.

A merítés mértékétől függ az átfolyó áram nagysága, vagyis a villamos gépek terhelése.

Ilyenkor a vontatómotorok helyére kötik be a vízellenállást.

2018. febr. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!