Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi ez a matrica, mire jó?

Mi ez a matrica, mire jó?

Figyelt kérdés

A szélvédőkön szokott lenni ilyen matrica,

ez mire jó, mi van ha nincs?

[link]


2018. febr. 5. 17:08
 1/5 anonim válasza:
23%

Én igaz nem értek hozzá, de szerintem ez olyan, hogy ha valakinek nincs meg vsgy nem látszódik a rendszámtáblája, akkor innen leolvasható.

De javítsatok ki, ha nem így van

2018. febr. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Dasziszt kell, amennyiben eu s rendszámod van. A magyar (piros fehėr zöld) esetėn mėg nem. Ha üveg törik ezt is pótolni kell. Eus előírás.
2018. febr. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
magyar (piros fehėr zöld) rendszámom van és nekem nincs rajta matrica, de ettől függetlenül gondolom ki lehet menni EU területre, osztrákban nekem még nem szóltak a hiánya miatt.
2018. febr. 5. 17:49
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Ez az EU-s regisztrációs matrica. Elvileg az lenne a lényege, hogy ne tudjanak az autóra hamis rendszámot tenni, ugyanis a matricából azonnal látszódik, hogy nem stimmel a kettő. Ha nincs matrica a szélvédőn, akkor a rendszám is érvénytelen, nem közlekedhetsz vele a forgalomban.
2018. febr. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"magyar (piros fehėr zöld) rendszámom van és nekem nincs rajta matrica, de ettől függetlenül gondolom ki lehet menni EU területre, osztrákban nekem még nem szóltak a hiánya miatt."


Régebbi gyártású autókra nem is kell, akkoriban még nem voltunk EU tagok. :)

2018. febr. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!