Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit ér ma egy Simson?

Mennyit ér ma egy Simson?

Figyelt kérdés
Pár éve eladtam a saját Simson S51 típusú kismotoromat, mert évek óta nem használtam már. 1988-as, almazöld, 3 sebességes, gyári állapotú volt, kevesebb, mint 9000 kilométer volt benne és a régi Pneumant papucsain gurult. Annyi hibája volt, hogy a középállványt tartó lemez repedt volt. Így ha állványra volt téve a motor, picit libegett 2-3 centit oldalirányba. 2013-ban 70 000 Ft-ért adtam el, így is húzta a szája szélét az új tulaj. Manapság ismét feltámadt bennem a tűz, hogy Simson tulajdonos legyek. Nézegetem a hahut meg a Képes Motor hirdetéseit és a jobb példányok(értsd: gyárias, nem átfestett, tuningolt stb) 200-tól indulnak, de akad 500 000 Ft-os példány is. Ezek valóban ennyit érnek, illetve elkelnek ennyiért? Viszonyításképp ezért a pénzért tisztességben megőszült Pannóniát, csepptankos Jawát, gyönyörű MZ ETZ-t lehet kapni. Kérdésem tehát; mennyivel kalkuláljak, ha egy gyári, piszkálásmentes Simson Schwalbét vagy S51 B-t, Endurót, Elektronikot szeretnék vásárolni?

2018. febr. 6. 15:08
 1/9 D. Brasco ***** válasza:
86%

Az utóbbi időben trend lett hogy a simsonok ára gyakorlatilag messze elszállt a valóságtól!Ugyan én még fél millioért hirdetett példányt nem láttam,de az olyan nem eladni akar csak árulgatni!

Az a baj hogy a sok hozzá nem értő,de az ócskavasán meggazdagodni akaró emberke mind ahhoz lövi be az árat amennyiert a jobbak vannak fent.....mindegy hogy az övé egy sipka szar,hogy 79-óta van a tyúkólba betámasztva,a lényeg "hogy há' ennyiér' van fenn a neten a többi"

Egyebkent azokért is sok amit kérnek,az osztrákoknál németeknél 1000€-ért már olyan van hogy enni lehet róla!Nyilván itt is árulnak ettől drágábban is,de a realitas talajan maradva egyik sem ér annyit!

2018. febr. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Vannak elszállt árak na. A 70 ezer az még korrekt, de 200 egy Simóért? Ne már! Most vettem egy Yamaha XT 600-ast 300-ért, és hibátlan állapotú. Persze vannak MZ-k, Pannóniák is 3-400 ezerért, de ez viccnek is rossz. Oké, hogy veterán meg minden, de 2 ütem, elavult technika, stb. Azt kell eldönteni, hogy valaki szerelni/restaurálni akar, vagy motorozni.
2018. febr. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát sajnos akármenyire is szomorú.de egy normális simson (viszonylag kevés kilóméterrel) kb 130-170 ezer ft!
2018. febr. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem is az a 70 max. a reális ár! Aki többet ad érte annál bajok vannak gondolkodásilag. Bár manapság mindennek fent van az ára....
2018. febr. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor csak jól láttam, hogy valami nem okés. :) Nem létszükséglet a motor megléte, csupán nosztalgiázni kellene a többi mellé. Épp ezért sajnálnék rá ennyi pénzt, mert nem tudok úgy rákívánni, hogy odaadjak érte 200-250 000 Ft-nál többet(és az ilyen áron hirdetett példányokkal még mindig foglalkozni kéne).
2018. febr. 7. 00:34
 6/9 laci275 válasza:
100%
Annyit ér egy simson amennyit adnak érte. Két éve kezdtem simsonozni és most van nálam a negyedik motor . Az elsőt 50 ezerért vettem és 170 -nél azt mondtam eladom mert soha nem lesz belőle motor ( 65 ezerért tudtam eladni ) Jó simsont 150 ezer alatt nem veszel jelenleg a piacon és biztos lesz néhány rejtett hibája ha pedig azt is rendbe hozod a vége 175 -190 körül lesz.Sokat számít mennyire vagy igényes a motoroddal szemben.
2018. febr. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

Nagyon érdekes kérdés, veterán motorokról van szó, de sok van belőlük. Akik értékelik 25-55 év közötti motorokat, azoknak sokat jelent. Nekem egy 1975-ös Simson S50b motorom van. Nem eredeti, de teljesen restauráltam. Eredeti német alkatrészekkel, vagy bontott alkatrészekből. (2db donor motort használtam fel a restauráláshoz!

Több teljesen új motorom is van. Vespa Grandturismo, Gilera Runner 125VX, Piaggio Liberty 2T 50 (még 1500 km sem futott), BMW R1200R, de ha csak a kisvárosba mennem kell valahová akkor a Simson kerül elő! Minden nap használom, még télen is!

Gyerekkoromban az első motorom is egy sárga S50b volt, komoly nosztalgia köt hozzá. Hogy mennyit ér nekem megfizethetetlen és nem tudnám semmi pénzért eladni.

Ma a hirdetésekben nagyon sok értéktelen ócska Simson is magas áron keres új gazdát, mert azt hiszik olcsó az alkatrész hozzá, ami persze nem igaz. Utángyártott alkatrészekből szakszerűtlenül felújított ócskavasat szépen kicsinosítva próbálják eladni, de ezek a motorok semmit nem érnek.

Egy jó motorért megadnám a 170-250 ezret, egy szépnek tűnő turkált Simson nem ér nekem 50 ezret sem!

2018. febr. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Csak megerősítettnek érzem magam ezzel 200 000 Ft körüli (reálisabb) összeggel. Azt gondoltam, hogy az 5 évvel ezelőtti érték biztos nőtt valamennyit, csak ekkora magasugrásra nem számítottam.
2018. febr. 8. 00:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Tavaly mondta egy ismerős hogy, a németek nagyon felverték az árát.
2018. ápr. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!